Fudbaleri Crvene zvezde i Napolija odigrali su nerešeno bez golova u Beogradu, u prvom kolu Grupe C Lige šampiona.

Napoli je u prvom poluvremenu imao veći posed lopte, dominirao na sredini terena i stvorio veći broj šansi, ali nije uspeo da zatrese mrežu domaćina.

U drugom poluvremenu Karlo Ančeloti video je da je “vrag odneo šalu” i opredelio se za riskantan potez. Umesto defanzivnog veziste Alana uveo je klasičnog špica Mertensa, polažući sve nade u svoje najisturenije igrače. Međutim, Borjan je bio izvanredan na golu domaćina, uz pomoć svojih najbližih igrača u nekoliko navrata je “skidao zicere” i pobrinuo se za podelu bodova.

20:02 - SASTAVI TIMOVA

Poznati su sastavi koje će na teren izvesti Vladan Milojević i Karlo Ančeloti.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Ben, Čaušić, Marin - Boaći.
Klupa: Popović, Pavkov, Ebisilio, Babić, Simić, Jovančić, Gobeljić.

NAPOLI: Ospina - Hisaj, Albiol, Kulibali, Mario Rui - Zjelinski, Alan, Fabijan Ruiz - Insinje, Milik, Kaljehon.
Klupa: Karnezis, Luperto, Maksimović, Hamšik, Rog, Unas, Mertens.

21:00 - PRVO POLUVREME

Fudbaleri Napolija izveli su početni udarac i krenuli u prvi napad na meču. Jedan od defanzivaca Crvene zvezde presekao je pas gostiju i izbacio loptu u aut. Prvi ozbiljniji napad imao je tim iz Napulja. Ka golu Borjana šutirao je Milik, ali ga je Savić izblokirao. U petom minutu utakmice Napoli je imao priliku da pripreti iz prekida. Insinje je izveo slobodan udarac, ubacio loptu u kazneni prostor Zvezde, ali su domaći dobro odreagovali. Prvu priliku za crveno-bele imao je Boaći. Bio je udaljen od gola Ospine, ali je odlučio da šutira direktno. Nije to bilo ni dovoljno snažno ni precizno, lopta je završila pored stative.

U 13. minutu, Insinje je iz velike daljine pokušao da iznenadi Borjana, ali je golman Zvezde lako uhvatio tu loptu. Pet minuta kasnije prvi žuti karton na meču dobio je Alan posle povlačenja Marina koji je krenuo u prodor. Crveno-beli nisu iskoristili priliku da priprete golu rivala iz prekida, izgubili su loptu, a umalo da ih to skupo košta. Na drugoj strani je Insinje povukao po sredini terena i šutirao iz velike daljine. Zvezda je imala mnogo sreće - pogodio je prečku. To je bila najbolja šansa u dosadašnjem toku meča.

Od 27. minuta Napoli je u nekoliko navrata pripretio golu Zvezde. Pokušavali su Fabijan Ruiz i Insinje, ali su crveno-beli uspešno intervenisali. U 29. odličnu šansu je imao Milik. Ubacio se po levoj strani, dobio loptu i šutirao iz prve, ali je Borjan sjajno odreagovao. U nastavku je usledila ofanziva domaćina. Zvezda je pretila iz prekida, najpre iz slobodnog udarca, potom i iz kornera. Međutim, defanzivci Napolija su još uvek bez greške. Sprečili su Boaćija u dva navrata da zahvati loptu u kaznenom prostoru.

Igrao se 42. minut kada je Milik ponovo pokušao da "matira" Borjana, ali je Zvezdin golman za sada odličan. Upisao je novu intervenciju. Dva minuta kasnije - repriza. Zjelinski je proigrao Milika, a Borjan još jednom zablistao. U poslednjem minutu prvog poluvremena šansu su imali crveno-beli, posle kornera je šutirao Ben, ali je rezultat ostao nepromenjen - 0:0 pred odlazak na odmor.

22:03 - DRUGO POLUVREME

Marčinjak je dao znak za početak drugog poluvremena. Loptu su na startu imali fudbaleri Crvene zvezde, Marin je pokušao da probije defanzivni "bedem" gostiju, ali je izgubio loptu. Za samo pet minuta igre, Napoli je izveo tri udarca iz ugla, ali nije uspeo da ugrozi Borjana. U 51. minutu direktno na gol crveno-belih je šutirao Alan, golman Zvezde je bio siguran. Tri minuta kasnije, Zjelinski je bio u prodoru, ušao je u kazneni prostor, ali je Rodić uklizao i izbacio loptu. Odmah potom, zbog igranja rukom, Degenek je dobio žuti karton, a gosti prekid. Mario Rui je izveo slobodan udarac, lopta je okrznula prečku, ali je završila u gol-autu. Milojević je iskoristio prekid da napravi prvu izmenu. Na teren je, umesto Jovičića, ušao Jovančić, koji je svega nekoliko minuta kasnije ozbiljno namučio Ospinu i umalo zatresao mrežu gostujućeg tima.

U 60. minutu, na izmenu se odlučio i Ančeloti. Opredelio se za riskantan potez i umesto defanzivnog veziste Alana uveo Mertensa, klasičnog špica. Upravo je on nekoliko minuta kasnije imao odličnu priliku da postigne pogodak. Kaljehon je ubacio loptu u prostor, na peterac, utrčao je Mertens, ali je šutirao pored gola. Gosti vrše pritisak. U 71. minutu Ben je proigrao Boaćija u šesnaestercu rivala, ali je Albiol izblokirao taj šut. Ančeloti se u 75. odlučio na dvostruku izmenu. Hamšik je zamenio Zjelinskog, dok je Unas ušao umesto Kaljehona.

Najbolju šansu za Crvenu zvezdu imao je Boaći u 80. minutu. Ben mu je propustio loptu i prevario dva igrača gostujućeg tima, a Boaći šutirao kroz noge Kulibaliju. Bio je to nezgodan šut, ali je Ospina uspeo da uhvati loptu. Boaći je potom ostao na zemlji, požalio se na bolove i ubrzo ga je zamenio Pavkov. Zvezda je krenula u ofanzivu, sada njeni najistureniji igrači vrše pritisak na zadnju liniju Napolija. U 87. minutu i Milojević je napravio poslednju izmenu. Simić je ušao umesto Marina.

Sudije su produžile meč četiri minuta, ali u nadoknadi vremena nije bilo ozbiljnijih šansi. Zvezda je pokušala da iznenadi rivala i napravi senzaciju, ali je u 93. minutu Rodiću lopta prešla preko noge i nije uspeo da uputi centaršut u kazneni prostor Napolija. Rezultat je ostao nepromenjen - 0:0. Zvezda je osvojila prvi bod u Ligi šampiona.