Fudbaleri Partizana pobedili su ekipu Rudara iz Pljevalja rezultatom 3:0 u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Posle trijumfa u gostima (3:0), crno-beli su i na svom stadionu opravdali ulogu velikog favorita. Poveli su golom Pantića u 11. minutu, a Ožegović je u 44. povisio na 2:0. Konačan rezultat postavio je Gomeš u 83. minutu.

Partizan će se u narednom kolu sastati sa Trakaijem iz Litvanije, koji je posle dvomeča eliminisao Irtiš.

Evo za koje sastave su se večeras odlučili Miroslav Đukić i Vuko Bogavac.

PARTIZAN: Kljajić - Enake, N. R. Miletić, Valijente, N. G. Miletić - Đerlek, Zdjelar, Pantić, Suma - Ožegović, Ivanović.

RUDAR: Radović - Sekulić, Sopo, Mitrović, Tomašević - Kotorac, Golubović - Bošnjak, Macanović, Vuković - Đalović.

20:30 - PRVO POLUVREME

Početni udarac izveli su crno-beli, koji su prvi krenuli u akciju, ali je Suma napravio faul u napadu. Tokom prvih pet minuta utakmice nije bilo uzbuđenja pred golom Kljajića, ali ni u kaznenom prostoru Radovića. Partizan je u devetom minutu imao priliku da pripreti iz prekida. Suma je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali se nije sporazumeo sa saigračima, želeo je da doda loptu po zemlji, ali su protivnički fudbaleri lako presekli pas.

GOOOOOOL – PANTIĆ U 11. MINUTU
Posle izvedenog kornera, crno-beli su kombinovali u šesnaestercu rivala. Suma je pronašao Pantića, koji se odlično snašao i savladao Radovića za brzo vođstvo 1:0.
Minut kasnije Ožegović je mogao da duplira prednost Partizana, snažno je šutirao u okvir, ali je golman gostujućeg tima ovoga puta odlično odreagovao. Crno-beli imaju veći posed lopte posle prvih pola sata igre, ali posle postignutog pogotka sve do 30. minuta nisu šutnuli na gol Radovića. Tada je Ivanović šutirao sa distance, ali je lopta završila nekoliko metara od gola.

Sa druge strane, Rudar je u prvih pola sata samo jednom bio u šansi i šutnuo na gol Kljajića. Iskoristili su tada gosti neopreznost golmana Partizana, koji je izašao do ivice svog kaznenog prostora. Šutirali su iz velike udaljenosti, ali je Kljajić uspeo da izbaci loptu u korner.

U 39. minutu Ivanović je probio po levom boku, pokušao da prođe kroz dva protivnička igrača, ali je pao. Tražio je faul, ali mu je glavni arbitar pokazao žuti karton zbog simuliranja.

GOOOOOOL - OŽEGOVIĆ U 44. MINUTU
U samom finišu drugog poluvremena, Ožegović je duplirao vođstvo Partizana. Miletić je najpre izgubio, a potom i ukrao loptu i probio po levoj strani. Ugledao je napadača crno-belih, a onda uputio sjajan centaršut. Bio je to lak posao za Ožegovića, koji je sa oko pet metara glavom "matirao" golmana gostujućeg tima.

Posle nadoknade od jednog minuta, sudija je odsvirao kraj prvog poluvremena. Crno-beli su apsolutno dominirali u prvom delu igre. Imali su znatno veći posed lopte (72 naspram 28 procenata) i četiri puta su šutirali u okvir gola rivala. Sa druge strane, Rudar je praktično bio bez šanse tokom čitavih 45 minuta.

21:31 - DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme. Rudar je pred nastavak meča napravio prvu izmenu. Janketić je zamenio Macanovića. Crno-beli su nastavili sa izrazito ofanzivnom igrom i na startu drugog dela igre. Dobru šansu imao je Đerlek u 53. minutu, ali je šutirao preko gola. Dva minuta kasnije Pantić je mogao da postane dvostruki strelac. Ivanović je ubacio loptu u kazneni prostor, Partizanov vezista natrčao, ali je bio neprecizan.

U 57. minutu Đukić je napravio dvostruku izmenu. Tošić je zamenio Sumu, a Marković Valijentea. Rudar je dva minuta kasnije došao do najbolje šanse u dosadašnjem toku meča. Bošnjak je ostao sam ispred Kljajića, nije bilo ofsajda, ali se fudbaler tima iz Pljevalja nije dobro snašao i šutirao je pravo u golmana Partizana.

Gostujući tim je napravio i drugu izmenu. Živković je ušao na teren umesto Tomaševića. Ni crno-beli nisu dugo čekali na svoju treću promenu u sastavu. Od 63. minuta u igri je Gomeš, koji je zamenio Ožegovića.

Posle greške Markovića, fudbaleri Rudara krenuli su u brzu kontru. Ponovo je Bošnjak pripretio golu Kljajića, ali je golman Partizana odlično reagovao. Lopta se odbila do Kuča, koji je u međuvremenu ušao u igru umesto Kotorca, ali ni on nije uspeo da savlada čuvara mreže crno-belih.

U 71. minutu Zdjelar je imao najbolju priliku za domaći tim u drugom poluvremenu. Ostao je sam na petercu, šutirao na gol, ali je Radović "skinuo" čist zicer i izbacio loptu u korner. Posle izvedenog slobodnog udarca na gol Rudara šutirao je Pantić levom iz prve, ali neprecizno.

Gomeš, koji od ulaska u igru, stavlja do znanja da je željan golova, u 82. minutu imao je odličnu šansu, šutirao je na gol, ali je Radović intervenisao.

GOOOOOOL - GOMEŠ U 83. MINUTU
Odmah posle propuštene prilike, novajlija crno-belih upisao se u listu strelaca. Gomeš se probio između dva protivnička igrača, napravio "lažnjak" desnom, a onda šutirao levom i savladao Radovića za 3:0.

U 92. minutu, ponovo se u odličnoj šansi našao Gomeš, snažno je raspalio po lopti, ali je pogodio stativu. Nedugo potom, sudije su odsvirale kraj utakmice. Partizan je izborio plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.