ZAJEDNO ZA ŽIVOT: Umetnici i fudbaleri humanitarnim spektaklom prikupljali sredstva za lečenje obolele dece

Novosti online

21. 05. 2018. u 15:39

Reprezentacija umetnika i ekipa "Zajedno za život" odigrale su juče prijateljski meč na stadionu Voždovca pred oko 1.500 gledalaca

ЗАЈЕДНО ЗА ЖИВОТ: Уметници и фудбалери хуманитарним спектаклом прикупљали средства за лечење оболеле деце

Detalj pred početak meča foto: "Zajedno za život"

Veliki humanitarni fudbalski meč u kojem su se sastatali Umetnička reprezentacija Srbije i tim Humanitarne organizacije „Zajedno za život“ odigran je juče na stadionu Voždovca pred oko 1.500 gledalaca, koji su ulaznicu plaćali slanjem SMS poruke na humanitarni broj 8495. koji je pokrenula Humanitarna organizacija „Zajedno za život“ da bi sva sredstva bila korišćena za pomoć pri lečenju obolele dece.

Gledaoci su, pored toga što su pomogli u humanitarnom aspektu utakmice, imali priliku i da na terenu vide majstore fudbala i podsete se majstorija Milka Đurovskog, Jovana Stankovića, Piksija Kovačevića, ali i da se podsete borbenosti legendarnog Bate Mirkovića koji je držao odbranu Humanitarne organizacije „Zajedno za život“.

Kapiten tima „Zajedno za život“, Ivica Kralj, podsetio je paradama i odbranama na najbolje dane, a Darko Tešović dobio je ovacije stadiona kada je sa skoro polovine terena u drugom poluvremenu lobovao Milana Kalinića koji je stajao na golu Umetnika.

U umetničkoj reprezentaciji Srbije koju je kao kapiten predvodio poznati glumac Andrija Kuzmanović, najviše se isticao bonus igrač i bivši profesionalac, Nemanja Vučićević, nekadašnji igrač mnogih Bundesligaša, koji je sjajno povezivao igru na sredini terena i pokazao da bi sigurno i danas mogao da igra na zavidnom nivou.

Umetnička reprezentacija vodila je na kraju prvog poluvremena 2:0 golovima Nemanje Vučićevića i Milana Mitrovića, ali je u drugom poluvremenu tim Humanitarne organizacije „Zajedno za život“ preokrenuo utakmicu i pobedio rezultatom 2:5, a golove su postigli Jovan Nišić, Darko Tešković, Marko Pavlovski, Slavko Matić i Bojan Matić, najbolji strelac šabačke Mačve.

U sklopu humanitarne večeri koja je usledila nakon utakmice, na humanitarnoj aukciji dresova prodavani su raritetni dresovi kao što su dres Peđe Mijatovića iz Fiorentine i Vladimira Jugovića iz Intera.

Na aukciji se najviše istakao Danko Lazović, koji je kupio dresove u vrednosti od 8.000 evra, a zatim ih je sve vratio ponovo na aukciju kako bi se što više sredstava sakupilo.

Ovo je bio još jedan sjajan gest Danka Lazovića, pored toga što je dva kola pred kraj prvenstva u Mađarskoj u kojem nastupa u ekipi Videotona, došao da odigra ovu humanitarnu utakmicu, nakon koje se odmah vratio u Mađarsku.

Organizatori meča uz Humanitarnu organizaciju „Zajedno za život“ i Umetničku reprezentaciju Srbije bili su i „Stadion Šoping Centar“, kao i FK Voždovac koji je za ovu utakmicu ustupio svoj stadion.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije