INTRIGE, optužbe, promena sudije, "igranka" oko TV prenosa... Srpski kolorit kad je fudbal u pitanju pratio je i najavu derbi meča 36. kola plej-ofa Superlige Srbije, koji je izuzetno važan u borbi za evropsku scenu. Umesto Milorada Mažića, kome je navodno UEFA naredila da ne sudi na meču u Subotici (19.00, RT Vojvodina 1), na teren će ekipe izvesti često osporavani arbitar Srđan Obradović.
Zbog svega toga predsednik domaćina Dragan Simović je i zabrinut, angažovao je i agenciju koja će sa 16 kamera pokrivati meč. Tenzija će sigurno pratiti ovaj meč još od zagrevanja, a kapiten "plavih golubova" Vladimir Torbica je rekao:
- Pobeda nam je imperativ, a imamo i na čemu da gradimo svoj optimizam, jer smo u ovom prvenstvu oba puta savladali Radnički. Ako sve bude na nivou potrebnom za odigravanje ovakve utakmice, onda nemamo razloga da ne verujemo u uspeh.
S druge strane, direktor Radničkog Dejan Propadalo istakao je, za "Novosti", da se oni ne bave spekulacijama.
- Radnički je svaki meč odigrao pošteno, i tako će biti i ovog puta. Ne zanima nas ko sudi, u kom terminu se igra, hoće li biti TV prenosa. Kao i uvek, želimo pošteno da se izborimo za pobedu na terenu, a sve ostalo ostavljamo po strani. Očekujem da obe ekipe daju na terenu sve od sebe, a slaviće bolji tim - rekao je Propadalo.
Na pres-konferenciji trener Dragan Antić je pucao od optimizma:
- Radnički je bolji tim, pobedićemo i igrati u Evropi!
USPEŠNI SA OBRADOVIĆEM SRĐAN Obradović je zamenio Milorada Mažića, i tu promenu ni Spartak ni Radnički nisu komentarisali. Evo i zašto. On je pet puta bio sudija na njihovim mečevima.
Subotičani su dobili u oba meča: protiv Borca u Čačku sa 4:0 i protiv Rada na Banjici sa 2:0. Radnički je takođe bio uspešan: pobedio je Borac kod kuće sa 1:0, remizirao sa Vojvodinom u Novom Sadu - 1:1, i slavio u Ivanjici - 3:1.
Pratite nas i putem iOS i android aplikacije