Venger: Bilo je frustrirajuće sedeti na tribini
07. 01. 2018. u 23:05
Igrali smo protiv veoma dobrog Foresta, koji je bio koncentrisan, spreman i dobar. Dueli su bili odlučujući, naša igra nije bila dovoljno dobra", rekao je Venger za britanske medije
Notingem Forest je poveo u 20. minutu golo, Erika Lihaja, a izjednačio je Per Mertezaker u 23. minutu. Novo vodjsto domaćima doneo je Lihaj u 44. minutu, svojim drugim golom na meču, a prednost je udvostručio Ben Brereton u 64. minutu iz jedanaesterca.
Dani Velbek smanjio je u 79. minutu, a pobedu drugoligašu obezbedio je Kieran Dauel u 85. minutu. Igrači Arsenala žalili su se kod sudije pošto se činilo da je Dauel dva puta dodirnuo loptu pre nego što je izveo penal.
Sudija Džon Mos je posle konsultacija sa pomoćnikom priznao gol.
Trener Arsenala Arsen Venger napravio je devet izmena u sastavu u odnosu na utakmicu sa Čelsijem prošle srede (2:2). ;
Arsenal je poslednji put ispao u trećem kolu FA kupa 1996. godine, a to je i prva eliminacija Vengera u toj fazi takmičenja.
Francuski trener je utakmicu gledao sa tribina, zbog suspenzije od tri utakmice koju je dobio zbog nesportskog ponašanja prema sudiji.
"Bilo je frustrirajuće sedeti na tribini, a povrh svega gledao sam poraz svog tima. Igrali smo protiv veoma dobrog Foresta, koji je bio koncentrisan, spreman i dobar. Dueli su bili odlučujući, naša igra nije bila dovoljno dobra", rekao je Venger za britanske medije.
On je dodao da su brojni igrači njegove ekipe na ivici fizičke pripremljenosti zbog gustog rasporeda i podsetio da ekipa ponovo igra u sredu.
"Kada ne pobediš uvek se dovodi u pitanje selekcija tima. Imamo iskusan tim, osmoricu ili devetoricu internacionalaca. Bilo bi lako misliti da je to problem. Ne možemo da dozvolimo sebi greške u odbrani koje smo danas napravili", naveo je Venger.
Notingem Forest je postao prvi tim iz nižih liga koji je izbacio branioca trofeja prvi put 2009. godine, kada je Svonsi pobedio Portsmut.
Miloš
08.01.2018. 08:50
Lihvar jedan,i volim što su ispali.Hoće sa šiptarima i poluigračima titule.E pa ne može,štekaro..
Komentari (1)