ODBRANA BUŠNA KAO SIR: Kljajić i Ćirković se sele na klupu

M.BLAŽIĆ

10. 08. 2017. u 21:30

Kako saznajemo, dva momka su potrošila i poslednji kredit kod trenera Đukića i već na meču protiv Vojvodine će morati da se presele na klupu. Reč je o golmanu Filipu Kljajiću i štoperu Lazaru Ćirkoviću

ОДБРАНА БУШНА КАО СИР: Кљајић и Ћирковић се селе на клупу

Kljajić, Ćirković i Miletić nemo posmatraju pogodak Ješića iz Voždovca Foto M. Vukadinović

KUĆA na promaji. Posle osam utakmica u novoj sezoni na kojima je poklekla čak 10 puta, koliko i tokom celog proleća, Partizanova odbrana izgleda baš tako i ukoliko se nešto ne promeni u najskorije vreme ta "kuća" bi mogla da se pretvori u ozbiljnu ruinu. Olimpijakos je najavio, a Voždovac u sredu potpuno ogolio istinu da Miroslav Đukić u ovom trenutku ima najveći problem u delu tima gde je "doktorirao" tokom igračke karijere.

Utakmica protiv Voždovca je jasno iscrtala sve minuse koji su trenutno aktuelni u poslednjoj liniji Partizana. Kako saznajemo, dva momka su potrošila i poslednji kredit kod trenera Đukića i već na meču protiv Vojvodine će morati da se presele na klupu. Reč je o golmanu Filipu Kljajiću i štoperu Lazaru Ćirkoviću.

I bez značajnije analize propusta golmana crno-belih i četvorke ispred njega, jasno je da sadašnja odbrana Partizana deluje kao potpuno raštimovani orkestar u odnosu na sastav iz drugog dela prošle sezone. Jedina izmena od tada u delu tima koji se popularno naziva bedem, a to sada svakako nije, je odlazak Nikole Milenkovića, čije je mesto zauzeo Lazar Ćirković.

Gotovo nestvarno zvuči podatak da se odbrana koja je predstavljala ponos šampionskog tima poremeti za tako kratko vreme. Brojke su u ovom slučaju neumoljive, a one kažu da je tokom komandovanja Marka Nikolića crno-belim timom u drugom delu prethodne sezone Partizan na 20 utakmica primio deset golova. Sada je timu pod Đukićevom palicom bilo dovoljno samo osam zvaničnih mečeva da dostigne tu brojku. Interesantno je i da klub iz Humske tokom proleća ni na jednoj utakmici nije primio više od jednog gola, dok je u prethodnih nešto manje od mesec dana Olimpijakos postizao tri i dva gola, Voždovac takođe tri, a po jednom su Kljajića po loptu u mrežu slali fudbaleri Mačve i Javora.

- Najveći problem, koji je naravno i najočigledniji, su evidentno grube individualne greške pojedinaca iz naše odbrane. Praktično je svako od članove odbrambene četvorke, uključujući i golmana, napravio neki katastrofalan kiks. To je svakako zabrinjavajuće, ali verujem da će propusti ubuduće biti svedeni na minimum - kaže sportski direktor Ivica Iliev.

Pored odbrane, protiv "zmajeva" je u sredu zakazao i napad. Uroš Đurđević je uspeo da se upiše u listu strelaca sa bele tačke, ali kao ni ostatak tima nije uspeo da pronađe rešenje za dobro organizovanu odbranu gostiju.

- Ne bi smeo da nas poremeti ovaj poraz, jer nas očekuje važna utakmica za tri dana u Novom Sadu. Moramo da gazimo dalje i da uđemo u naredne utakmice kao u prve tri, četiri do sada - kaže prvi golgeter Superlige iz prethodne sezone.

Nije mladi napadač propustio priliku da pohvali dobro izdanje "zmajeva".

- Oni mogu protiv svakoga. Pokazali su i prošle sezone da igraju lepo. Nadigrali su nas i čestitam im. Nismo ušli kako treba u utakmicu, ne znam zašto. Možda zbog zgusnutog rasporeda, dosta igrača je umorno, sada se i Kosović povredio. Bitno je da ostanemo svi zdravi za naredne izazove - završio je Đurđević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (12)

milke

10.08.2017. 22:19

olimpijakos i greška 95% je ne oprostiva,ali posle ovoga kiksa klupa je realnost.

misa tumbas

10.08.2017. 23:56

sve je to menadzerski ringispil. Ko dovede ( koja grupa, koji menadzer) trenera forsirace trenera da igraju odredjeni ( njihovi) igraci I on jadan je u cabru ali sta ces , cuti I radi I moli se. Igrao sam prvu ligu I znam zavrzlame...Kljajic ide na klupu ali ne zadugo. Sad moraju da ga sklone ali ce ga vratiti brze bolje. Zivi bili pa videli.

GP

11.08.2017. 13:52

@Kimi CZV - I na kraju opet gubite titulu. A sto se tice Vojvodine, naravno, nas nece da pustaju kao vas. I ne treba. One vase utakmice prosle godine su bile tragikomedija.

Branko

11.08.2017. 02:25

Nemoj slucajno da sklonis Jankovica i Miletica, posto sa njima nam ne gine poraz sa 3-4 komada razlike, a bez njih bi mozda i pobedili Vojvodinu. Zato, slusaj sta ti kazu Iliev i Vezara, pa cemo i ove godine da zaostanemo za zvezdanom tridesetak bodova.

Драган

11.08.2017. 07:33

Ко је уморан нек каже и раздужи опрему. Фудбалски терен није рекреација за оне који добијају велике новце тзв професионалце. Ћутите срамоте једне. Дјеца вас растурила, а Видеотон ће бити нова брука и бламажа. Ви вредите само кад потписујете уговоре. Докле таква селекција у Партизану?

stanex

11.08.2017. 09:18

Ja ne razumem da u Partizanu drže na klupi takvog golmana kao što je Nemanja Stevanovic a uporno forsiraju ovog Kljajica.

misa tumbas

12.08.2017. 06:46

@stanex - Druze u našem fudbalu nije vazno kakav si nego čiji si igrac. Jači ljudi iza tebe vise igraš. Velike se pare vrte danas u fudbalu

zoran

11.08.2017. 10:13

bruka i stamota pa ovakvom igrom mi ispadamo iz lige sramota nema volje nema zelje ne trci se ne otkriva se da primi loptu ispucava je napamet strasno gde je igra od noge do noge gde je ubacivanje u prostor pa sedite pored TV i gledajte kako stranci igraju pa probajte i vi stidite se kako igrate ne navijam za zvezdu ali svaka im cast na borbenosti i htenju sve se trde trce otkrivaju se nude sa da prime loptu a vi