MLADOST se oprostila od Evrope, Inter je i u Bakuu bio bolji od Lučanaca 2:0 (1:0), potvrdivši sa onih 3:0 iz prvog meča da je bolji i zreliji rival. Tim Nenada Milovanovića na evropskom debiju u 180 minuta platio je ceh neiskustvu i slinim greškama koje su obilato koristili predstavnici Azerbejdžana, pa je na kraju ostao i bez postignutog gola.

Prekid je bio koban za Lučance u prvom meču, ali i u revanšu. Posle kornera, Nenad Gavrić je ispustio iz vida Silvu, a štoper domaćina je pogodio sa 12 metara sam ugao iznenađenog Krznarića. Jevtin gol. Uz loš završni pas i dobru odbranu Intera, Mladost je ostala bez kapitena Ivana Miloševića kome je stradala zadnja loža krajem prvog dela, ali i bez nesmotrenog Pejovića koji je isključen zbog dve javne opomene.

U takvim okolnostima, oba rivala su jedva čekala kraj meča, Inter je lako čuvao rezultat tražeći ubedljiviji trijumf iz kontranapada, dok je Mladost želela do počasnog gola. Domaćin je iskoristio jednu od ukazanih prilika kad je Azad lepo pronašao Hadžieva koji je atraktivno završio akciju. Mladost je bila slabiji rival od Intera, ali ne za 0:5 u 180 minuta...

INTER – MLADOST 2:0 (1:0)

STRELCI: Silva u 23. i Hadžiev u 74. minutu. Stadion: Dalga. Gledalaca: 2.500. Sudija: Mikola Balakin (Ukrajina) 7. Crveni karton: Pejović (Mladost) u 45. minutu.

INTER BAKU: Agaev 6, Skarlatake 6,5, Silva 7, Guliev 6, Kirtimov 6, Abdulaev 6 (od 80. Seidov -), Bajramov 6, Alhasov 6 (od 89. Ilkin -), Azad 7 (od 84. Zargarov -), Aliev 7, Hadžiev 7.

MLADOST LUČANI: Krznarić 6,5, B. Milošević 6, I. Milošević 5,5 (od 40. Pešić 5,5), Šatara 6, Andrić 6, Pejović 5, Tumbasević 6, Radivojević 5,5, Jovanović 5,5, Trufunović 5,5 (od 70. Marković ), Gavrić 5,5 (od 46. Marinković 6).

IGRAČ UTAKMICE: Silva (Inter).