Tores opisao jeziv pad i borbu za život: Samo znam da sam čuo neke glasove
03. 03. 2017. u 19:48
Na svu sreću, dobro se završilo i nadam se da ću za nekoliko dana da počnem sa treninzima. Šta da se radi, ovakve stvari se dešavaju u fudbalu - izjavio je iskusni napadač
Fernando Tores foto: Arhiva VN
JEZIV pad, borba za život na terenu i noć u bolnici su ostali iza Fernanda Toresa (32), a sve se završilo srećnim krajem. Napadač Atletika, koga su saigrači Gabi i Šime Vrsaljko preksinoć na meču u La Korunji (1:1) spasli gušenja izvlačenjem jezika, juče u prepodnevnim časovima je pušten iz lokalne klinike "Modelo".
Detaljne analize i snimci su pokazali da potres mozga i udarac u vrat posle sudara sa prvotimcem Deportiva Aleksom Bergantinosem nisu ostavili posledice. U prvi mah sve je izgledalo strašno, trener Dijego Simeone je čak rekao da je na klupi čuo kako je puklo sve u tom duelu.
- Sve je u redu. Želim da se zahvalim mojim i protivničkim igračima, što su me posetili, kao i svim navijačima širom sveta, koji su mi pružili podršku - rekao je Tores po izlasku iz bolnice.
Iskusni španski centarfor je otkrio da se ne seća momenta koji je mogao da bude koban, da nije bilo munjevite reakcije fudbalera i doktora.
- Samo znam da sam čuo neke glasove i da su ljudi bili oko mene. Na svu sreću, dobro se završilo i nadam se da ću za nekoliko dana da počnem sa treninzima. Šta da se radi, ovakve stvari se dešavaju u fudbalu - izjavio je Tores.
Atletikov špic se nije vratio u Madrid, ostao je u susednom gradu Santjagu, jer mu je savetovano da ne leti avionom iz predostrožnosti.
LEKAR Deportiva Karlos Larinjo je istakao da su Gabi i Vrsaljko reagovali na savršen način u kriznom momentu.
- Postupili su kao profesionalni doktori. Uradili su ključnu stvar, koja mu je spasla život, jer je bio bez svesti - izjavio je Larinos.
Tores je čak refleksno ugrizao Gabija, dok mu je ovaj izvlačio jezik.
Saka
03.03.2017. 21:06
Srecno Kralju
El ninjo :-)
Komentari (2)