Kup kralja: Atletiko bolji od Las Palmasa, Katai igrao u remiju Alavesa

Novosti online

03. 01. 2017. u 23:07

Selta produbila agoniju Valensija ubedljivim trijumfom (4:1), Eibar lako sa Osasunom (2:0), Simeoneovi puleni ruinski protiv Las Palmasa, bez pobednika u duelu La Korunje i Alavesa

Куп краља: Атлетико бољи од Лас Палмаса, Катаи играо у ремију Алавеса

Jago Aspas Foto: Pixsell

Odigrani su prvi mečevi Kupa kralja. Kako stvari stoje pitanje plasmana u četvrtfinale će biti samo u revanšu Deportiva i Alavesa, dok će, ako ne bude velikih iznenađenja u drugim mečevima, da prođu Eibar, Selta i Atletiko Madrid.

Selta je na krilima sjajnog Jaga Aspasa (gol i asistencija) produbila agoniju Valensije koja ima finansijske poteškoće i velike muke da uopšte ostane u Primeri. Sa ubedljivih 4:1 na „Mestalji“ Selta će u drugom meču moći da igra rasterećenije.

Isto važi i za Eibar koji je u gostima lako savladao Osasunu (3:0). Kaparos je u 46. minutu na teren poslao Gorana Čaušića, ali se i on uklopio u sivilo domaćeg tima.

Atletiko je opravdao ulogu favorita i golovima Kokea i Grizmana stigao do rutinske pobede protiv Las Palmasa.

Trener Alavesa Maurisio Pelegrino je „promešao karte“, pa su šansu od prvog minuta u startnoj postavi dobili Aleksandar Katai i Nenad Krstičić. Posle prvog dela su gosti vodili sa 2:0 i delovalo je da su na dobrom putu da slave. Ali, Gama je u 73. minutu smanjio rezultat, Pelegrino odlučio da pojača napad umesto odbrane, izveo Kamarasa, Kataija i Krstičića, uveo Garsiju, Ibaija i Toresa, a kazna za to je stigla u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Hoselu izjednačio i vratio stvari na nulu.

Revanš mečevi su na programu sledeće nedelje.

REZULTATI:
Osasuna-Eibar 0:3
Valensija-Selta 1:4
Deportivo – Alaves 2:2
Las Palmas – Atletiko Madrid 0:2

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije