Anketa “Novosti”: Kapiteni biraju fudbalera godine (7)
28. 12. 2016. u 07:28
U 46. tradicionalnom izboru “Večernjih novosti” kapiteni Vojvodine i Novog Pazara Dejan Meleg i Enver Alivodić izabrali svoje favorite
Meleg i Alivodić Foto: Arhiva VN
BITKU za “prvu zvezdu” srpskog fudbala ne vode samo naši igrači iz Premijer lige Engleske. U anketi “Kapiteni biraju fudbalera godine”, poen je dobio i Adem Ljajić, ofanzivni vezista italijanskog prvoligaša Torina, kome je poen dodelio Enver Alivodić iz Novog Pazara. Tako se as “bikova” pridružio Dušanu Tadiću, Nemanji Matiću i Aleksandru Kolarovu, koji su već dobijali glasove.
U današnjem izdanju ankete “Novosti”, birao je i Dejan Meleg, nosilac trake u Vojvodini, koji je kao broja jedan istakao nekadašnjeg prvotimca “lala”. U pitanju je vezista Sautemptona Tadić, koji je u seniorskoj konkurenciji od 2006. do 2010. nosio dres Novosađana.
Kada je reč o takmičenju za najboljeg fudbalera domaćeg prvenstva, Alivodić i Meleg su složni da bi kruna trebalo da ode u Humsku, ali nisu imali istog “pika”. Kapiten Novopazaraca smatrao je da je Brazilac Leonardo najviše pokazao, dok Meleg smatra da je zapaženiji bio njegov partner iz napada Uroš Đurđević.
Zanimljivo je da je lider u novosadskoj ekipi uvrstio čak petoricu stranaca u idealni tim Superlige: Friponga, Le Taleka, Donalda, Leonarda i Evertona.
Kapiteni Crvene zvezde i Partizana sutra zatvaraju glasanje.
DEJAN MELEG (VOJVODINA)
TIM GODINE
Pajić (Radnički), Vulićević (Partizan), Fripong (Napredak), Le Talek (C. zvezda), Ristić (C. zvezda), Donald (C. zvezda), Leonardo (Partizan), Everton (Partizan), Alivodić (Novi Pazar), Ožegović (Čukarički), Đurđević (Partizan).
FUDBALER GODINE
UROŠ ĐURĐEVIĆ
UDARNA igla Partizana iz meča u meč je potvrđivala vruhnske vrednosti. Vratio se Uroš Đurđević iz Palerma u srpski fudbal i vodi crno-bele besprekorno. Sjajno igra u mladoj reprezentaciji i odličan je ne samo igrač nego i drugar.
PRVA ZVEZDA
DUŠAN TADIĆ
SUVIŠNO je govoriti da nosi reprezentaciju, a učinak mu se lako vidi, baš kao što lako pravi višak i u Sautemptonu. Prošao je omladinsku školu Vojvodine, vrhunski je as i uveren sam da će uskoro biti nekom od najvećih evropskih klubova.
REPREZENTACIJA
Rajković (Makabi TA), Basta (Ladio), Nastasić (Šalke), Ni. Maksimović (Napoli), Kolarov (M. siti), Matić (Čelsi), Milivojević (Olimpijakos), Tadić (Sautempton), Kostić (Hamburg), Ljajić (Torino), A. Mitrović (Njukasl).
ENVER ALIVODIĆ (NOVI PAZAR)
TIM GODINE
Kordić (Vojvodina), Vulićević (Partizan), Mašović (Čukarički), Kovačević (Vojvodina), Anđelković (C. zvezda), Drinčić (Rad), Poletanović (C. zvezda), Mrkić (Radnički), Paločević (Vojvodina), Leonardo (Partizan), Đurđević (Partizan).
FUDBALER GODINE
LEONARDO
DVOUMIO sam se između Partizanovog igrača Leonarda i Aleksandra Paločevića iz Vojvodine, jer su obojica sjajno igrala i veoma su kvalitetni fudbaleri. Ipak, glas dajem brazilskom igraču, koji je individualno jači.
PRVA ZVEZDA
ADEM LjAJIĆ
IZVANREDAN je fudbaler Adem Ljajić i igra sjajno u italijanskom Torinu. Postizao je golove, i to neke veoma atraktivne, asistirao... Uveren sam da će se naš igrač veoma brzo preseliti u neki mnogo veći klub od sadašnjeg.
REPREZENTACIJA
Stojković (Notingem), Ivanović (Čelsi), Vuković (Konja), Nastasić (Šalke), Kolarov (M. siti), Matić (Čelsi), Gudelj (Ajaks), Ljajić (Torino), Tadić (Sautempton), Kostić (Hamburg), A. Mitrović (Njukasl).