REAL PRVAK SVETA: Ronaldo uništio snove Japanaca (VIDEO)

Novosti online, B.Antić

18. 12. 2016. u 14:01

Fudbaleri Real Madrida osvojili su titulu na Svetskom klupskom prvenstvu teškom pobedom nad Kašimom u finalu - 4:2 posle produžetaka

РЕАЛ ПРВАК СВЕТА: Роналдо уништиo снове Јапанаца (ВИДЕО)

Fudbaleri Real Madrida foto: Tanjug

DA Kašima ne zauzme mesta na svim naslovnicama kao jedna od najvećih senzacija u istoriji fudbala pobrinuo se Kristijano Ronaldo. Nezaustavljivi Portugalac je het-trikom u finalu Svetskog prvenstva za klubove doneo Realu drugi trofej u ovom takmičenju, ali tek posle produžetaka, s tim što je do 60. minuta bilo 2:1 za autsajdera - 4:2 (Benzema 9, Ronaldo 60, penal, 98, 104 - Šibasaki 44, 52).

Madriđani su tako, računajući i nekadašnji Interkontinentalni kup, peti put pokorili planetu (1960, 1998, 2002), a Ronaldo treći, pošto je i sa Mančester junajtedom 2008. bio na tronu. Zvanično najbolji fudbaler za 2016. je tako na najlepši način zaokružio godinu, u kojoj je postao evropski klupski i reprezentativni prvak, svetski šampion za timove i dobitnik "Zlatne lopte", što niko nikada nije ranije uradio za 12 meseci.

- Kada se sve sabere ovo je godina iz snova za mene. Drage su mi, naravno, sve individualne nagrade, znače mi, ali iznad svega mi je bitno da smo pokupili ekipne trofeje - istakao je Ronaldo, koga je trener Zinedin Zidan zamenio u 112. minutu susreta u Jokohami - Što se tiče finala, prilično smo se namučili. Imali smo pritisak, jer smo bili favoriti i to je sigurno doprinelo da Kašima dođe čak i do vođstva.

Kristijano je izabran i za najboljeg igrača odlučujućeg meča, ali i turnira, a na večnoj listi strelaca SP za klubove se izjednačio sa Lionelom Mesijem, Luisom Suarezom i Sezarom Delgadom (po pet). Tri pogotka u finalu ovog takmičenja ili Interkontinentalnog kupa, postigao je još samo legendarni Brazilac Pele za Santos 1962. protiv Benfike (5:2).

Na svu sreću, duel za uživanje Reala i Kašime nije kvarila video tehnologija, koja je eksperimentalno isprobana na ovom SP.

ZIDANU SREĆNI PRODUŽECI

ZINEDIN Zidan je za 12 meseci na klupi Reala osvojio tri trofeja, isto kao Žoze Murinjo za tri godine, koliko je bio u "kraljevskom klubu". Zanimljivo je da je Francuz do sva tri pehara došao posle produžetaka ili izvođenja penala, protiv Atletika u LŠ, Sevilje u Superkupu Evrope i sada Kašime.


SP ZA KLUBOVE

FINALE

Real - Kašima 4:2 prod. (2:2, 1:1)

ZA 3. MESTO

Amerika - Atletiko N. 3:4 pen. (2:2)


POREDAK

1. Real (Španija)

2. Kašima (Japan)

3. Atletiko N. (Kolumbija)

4. Klub Amerika (Meksiko)

5. Džeonbuk (Južna Koreja)

6. Mamelodi (Južna Afrika)


TITULE

3 - Barselona (2009, 2011, 2015)

2 - Real (2014, 2016)

2 - Korintijans (2000, 2012)

1 - Sao Paulo (2005)

1 - Internacional (2006)

1 - Milan (2007)

1 - M. junajted (2008)

1 - Inter (2010)

1 - Bajern (2013)

o samo SP za klubove pod okriljem FIFA


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije