Matić stavio u džep igrača od 100 miliona
24. 10. 2016. u 17:51
Navijači Čelsija se šale na račun Mančester junajteda i Pola Pogbe i veličaju srpskog vezistu Nemanju Matića
Nemanja Matić u društvu saigrača foto: Tanjug
NEMANjA, stavio si u džep 100 miliona evra. Ovo je bio samo jedan od brojnih zanimljivih komentara posle velike pobede Čelsija nad Mančester junajtedom (4:0) i briljantne partije srpskog reprezentativca. Oduševljeni navijači "plavaca" su se nadovezali anegdotom koja glasi: Posle utakmice policajci su pretresli Matića na stadionu i našli ključeve, novčanik, mobilni telefon i - Pola Pogbu.
Komplimenti i pohvale pljušte na račun Nemanje Matića. Svojim dugim nogama "plesao" je po "Stamfordu", oduzimao lopte i dodavao ih saigračima kao na tacni. Uz Kantea je gospodario sredinom terena i ono što je svima upalo u oči kao najjači utisak - "razbio" je u svemu direktnog rivala Pola Pogbu, najplađenijeg igrača na svetu "teškog" 105 miliona evra.
- Presrećan sam, pokazali smo da možemo da se nadmećemo sa svakim timom. Nismo zaboravili poraze od Arsenala i Liverpula, ali tabela pokazuje da smo blizu vrha. Pokušaćemo da nastavimo u ovakvom ritmu. Igramo dobro, nije lako pobediti sa 4:0 jak tim poput Junajteda. Dobili smo veliku utakmicu - skromno je izjavio Matić juče za "Gardijan".
Srpski as nije želeo da sebe stavlja u prvi plan, niti je hteo da ovu "četvorku" prikaže kao dokazivanje i osvetu bivšem treneru Žozeu Murinju.
- Motivisani smo za svaku utakmicu. Igramo za veliki klub, nebitno je ko je na drugoj strani. Murinjo je bi naš trener i mi ga poštujemo, posebno ja, jer me je vratio iz Benfike u Čelsi. Moram da istaknem da imam veliko poštovanje prema njemu - naglasio je Matić.
MEĐU NAJBOLjIM ASISTENTIMA LIGE
SA dve vrhunska proigravanja protiv Mančester junajteda, Nemanja Matić se popeo na vrh liste najboljih asistenata ove sezone u Premijer ligi. Nemanja sada ima četiri dodavanja za gol, kao i De Brujne (Mančester siti) i Dmitri Paje (Vest Hem).