Barseloni prvi meč Superkupa Španije

Novosti online

14. 08. 2016. u 23:53

Strelci za Katalonce Suarez i El Hadadi. Revanš je na programu u sredu

Барселони први меч Суперкупа Шпаније

Suarez i Mesi Foto: Tanjug

Dva finala za Sevilju, dva poraza. Posle Superkupa Evrope i poraza od madridskog Reala izgubili su i od Barselone u Superkupu Španije (2:0). Ali, za razliku od prvog u ovom imaju reprizu. Rezultatski zaostatak jeste veliki, jeste meč u gostima, ali se sigurno Sampaolijev tim neće predati u revanšu koji se igra u sredu.

Napadala je Barsa gotovo ceo meč, a ključ za bravu protivnika je pronašao Luis Suarez u 54. minutu posle veoma lepe akcije. Arda Turan je grudima spustio loptu za Urugvajca kojem nije bilo teško da matira Rika. Tri minuta kasnije je Lionel Mesi imao zicer i priliku da duplira prednost, ali je odreagovao veoma loše, pa golman Sevilje nije imao težak zadatak.

Ono što tada nisu uspeli jesu u 81. minutu. Mesi je poslao loptu u prazan prostor, El Hadadi odlično pratio akciju, ubacio se i bez problema postavio konačan rezultat. Inače, ovaj dvadesetogodišnjak je u igru ušao svega pet minuta pre pogotka.

Dakle, Barsa iz prve utakmice nosi veliku prednost na "Kamp Nou", a ostaje da se vidi hoće li je zadržati i doći do trofeja.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije