Blater: Isplate su bile poštene

Beta

04. 06. 2016. u 14:32

Bivši predsednik FIFA saopštio je da su isplate njemu i nekolicini bivših visokih zvaničnika svetske kuće fudbala bile u skladu sa isplatama šefova velikih profesionalih sportskih liga širom sveta

Блатер: Исплате су биле поштене

Sep Blater Foto N. Paraušić

Bivši predsednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Sep Blater saopštio je da su isplate njemu i nekolicini bivših visokih zvaničnika svetske kuće fudbala bile poštene.

- Radujemo se da pokažemo FIFA da je plaćanje gospodina Blatera bilo pošteno i u skladu sa isplatama šefova velikih profesionalih sportskih liga širom sveta - navodi
se u saopštenju koje je u ime Blatera objavio advokat Ričard Kulen.

Blater je odgovorio na navode FIFA da su on, otpušteni generalni sekretar Žerom Valke i otpušteni finansijski direktor Markus Katner, dodelili sebi bonuse od oko 80 miliona
švajcarskih franaka u poslednjih pet godina rada u FIFA.

Ugovorene isplate su prekršile zakon u Švajcarskoj, a dokazi će biti dostavljeni američkim i švajcarskim tužilaštvima koji istražuju korupciju u svetskom fudbalu, saopštili su advokati Međunarodne fudbalske federacije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

I VISE NEGO POSTENO

04.06.2016. 15:08

Ne daj se Sep! Kad moze jedan trene naplatit 20.000.000,-evra, zasto nebi Predsednik FIFA dobio 3.000.000,-Evra? BLATERU PRAVE SMICALICU, samo zato sto je stao na pravu stranu, i pohvalio Gospodina Putina i njegovu politiku. Da je kojim slucajem stao uz amere, dali bi mu i Nobelovu nagradu.