Ronaldo: Voleo bih da Zidan ostane u Realu
02. 05. 2016. u 14:14
Uvek sam mu se divio kao igraču, a sada i kao treneru zbog načina na koji se ponaša i kako radi sa igračima – kaže Portugalac
Zidan i Ronaldo Foto: Getty Images
Od kada je Zinedin Zidan preuzeo kormilo od Rafaela Beniteza stvari su krenule u boljem pravcu za Real Madrid. Prišli su na svega bod zaostatka u odnosu na prvoplasiranu Barselonu i izborili su plasman u polufinale Lige šampiona.
I pored toga engleski i španski mediji pišu da bi Žoze Murinjo mogao na kraju sezone da zameni francuskog stručnjaka, ali se čini da se to neće dogoditi. Pogotovo sada kada je prva zvezda „kraljevskog kluba“ stala na stranu Zidana.
- Osećamo da smo mnogi više cenjeni pod vođstvom Zidana. Znamo da je u periodu adaptacije, ali su se „kockice poklopile“ i srećan sam zbog njega. Uvek sam mu se divio kao igraču, a sada kao i treneru zbog načina na koji se ponaša i kako radi sa igračima. Voleo bih da ostane na klupi – rekao je Kristijano Ronaldo.
Posle remija (0:0) u prvom meču polufinala elitnog takmičenja na „Etihadu“ Portugalac očekuje tvrdu utakmicu i u revanšu u Madridu.
- Očigledno je da su pobede prioritet za Real i znamo da je težak izazov pred nama. Siti ima odličan tim, izbacili su PSŽ što nije lako i imaju zaista malo slabosti. Svašta je moguće – oprezan je Ronaldo.