Kako je moglo, dobro se završilo. Fudbaleri Partizana su saznali imena protivnika u grupnoj fazi Lige Evrope. Crno-beli će igrati u grupi L protiv Atletik Bilbaa (Španija), AZ Alkmara (Holandija) i Augzburga (Nemačka).

Španski predstavnik je bez ikakve sumnje favorit za osvajanje prvog mesta u grupi, pogotovo posle odličnih mečeva protiv Barselone u Superkupu Španije, ali sa ostala dva rivala srpski klub definitivno može da igra.

Tim iz Humske su na žrebu predstavljali predsednik Zoran Popović, direktor Miloš Vazura i Nenad Danilović koji je zadužen za odnose sa UEFA.

Za izvlačenje kuglica su bili zaduženi nekadašnji srpski reprezentativac Ivica Dragutinović, koji je dva puta osvajao ovo takmičenje u dresu Sevilje i legendarni napadač Bazela Aleksandar Frej koji je poslao Partizan u grupu L.

Što se ostalih grupa tiče, najzanimljivije će biti u grupi J gde će igrati Totenhem, Anderleht, Monako i Karabag. Liverpul je smešten u grupu B sa Rubinom, Bordoom i Sionom, dok je Vuk Rašović sa Dinamom iz Minska završio u grupi E sa Viljarealom, ekipom koja je izbacila Vojvodinu, Viktorijom i Rapidom iz Beča.
A, zanimljivo će biti u grupi I, gde je igrom sudbine Bazel sa Fiorentinom, pogotovo zbog toga što je trener Paolo Souza prešao iz švajcarskog u italijanski klub, dok je naš povremeni reprezentativac Zdravko Kuzmanović, koji sada igra za Bazel, od 2007. do 2009. godine nosio dres "viole".

GRUPE:

GRUPA A: Ajaks (Holandija), Seltik (Škotska), Fenerbahče (Turska), Molde (Norveška)
GRUPA B: Rubin Kazanj (Rusija), Liverpul (Engleska), Bordo (Francuska), Sion (Švajcarska)
GRUPA C: Borusija Dortmund (Nemačka), PAOK (Grčka), Krasnodar (Rusija), Gabala (Azerbejdžan),
GRUPA D: Napoli (Italija), Klub Briž (Belgija), Legija (Poljska), Midtdjland (Danska)
GRUPA E: Viljareal (Španija), Viktorija Plzen (Češka), Rapid Beč (Austrija), Dinamo Minsk (Belorusija)
GRUPA F: Olimpik Marselj (Francuska), Braga (Portugalija), Slovan Liberec (Češka), Groningen (Holandija)
GRUPA G: Dnjepar (Ukrajina), Lacio (Italija), Sent Etijen (Francuska), Rozenborg (Norveška)
GRUPA H: Sporting Lisabon (Portugalija), Bešiktaš (Turska), Lokomotiva Moskva (Rusija), Skenderbeg (Albanija)
GRUPA I: Bazel (Švajcarska), Fiorentina (Italija), Leh (Poljska), Belenense (Portugalija)
GRUPA J: Totenhem (Engleska), Anderleht (Belgija), Monako (Francuska), Karabag (Azerbejdžan)
GRUPA K: Šalke (Nemačka), APOEL (Kipar), Sparta Prag (Češka), Asteras Tripolis (Grčka)
GRUPA L: Atletik Bilbao (Španija), AZ Alkmar (Holandija), Augsburg (Nemačka), PARTIZAN (SRBIJA)

PARTIZAN U PRVOM KOLU DOČEKUJE AZ ALKMAR

Fudbaleri Partizana u prvom kolu L grupe Lige Evrope igraće protiv AZ Alkmara u Beogradu 17. septembra, odlučeno je danas u Monte Karlu.

Izabranici Zorana Milinkovića u drugom kolu sastaju se sa Augsburgom 1. oktobra u gostima, dok u trećem dočekuju ekipu Atletik Bilbaa 22. oktobra.

Crno-beli potom imaju dva gostovanja u Španiji i Holandiji, protiv Bilbaa (5. novembra) i AZ Alkmara (26. novembra), a u poslednjem kolu u Humskoj igraju sa Augsburgom (10. decembra).