Fudbaleri Partizana igrali su u Bukureštu protiv ekipe domaće Steaue nerešeno 1:1, u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Strelci su bili Varela u 81. za Steauu, a Vulićević u 62. minutu za Partizan.

Revanš susret igra se za sedam dana u Beogradu.

19:47 - SASTAVI

STEAUA: Kojokaru - Alkenat, Pap, Varela, Toska - Sali, Breveld - Ad. Popa, Hamrun, Čipčiu - Tade. Trener: Mirel Radoi.

PARTIZAN: Živko Živković - Vulićević, Balažic, Fabrisio, Petrović - Babović, Jevtović, Brašanac - Andrija Živković, Božinov, Abubakar. Trener: Zoran Milinković.

20:33 - POČETNO ISPITIVANjE SNAGA

Partizan je odmah na startu meča pokazao da se neće braniti u Bukureštu. Crno-beli nisu želeli da prepuste sredinu terena domaćinu . A već na početku je bilo jasno da je u redovima Steaue najopasniji francuski napadač Tade. Ipak, bez šansi u uvodnom delu meča.

20:38 - ODLIČNA PRILIKA ZA PARTIZAN

Petrović se na startu pokazao kao odlična ofanzivna opcija, posle jednog upotrebljivog centaršuta odlični lev i bek je nekoliko minuta kasnije proigrao i Abubakara, koji je poslao loptu u peterac prema Božinovu, ali bugarski napadač se nije dobro snašao. i velika šansa Partizana u desetom minutu je propala.

20:44 - PROBLEMI ZA BOŽINOVA

Problemi za pristalice Partizana u 15.minutu, kada se Valeri Božinov našao na zemlji i morao je da završi meč već u uvodnim minutima. Velika šteta za crno-bele, koji su solidno otvorili utakmicu u Bukureštu. Umesto bugarskog napadača prema očekivanju Milinković je na teren poslao Šaponjića.

20:52 - KOJOKARU ZAUSTAVIO ŠUTEVE ŽIVKOVIĆA I JEVTOVIĆA

Partizan je u jednom minutu stvorio dve velike šanse, prvo je Živković odlično šutirao, a golman Kojokaru još bolje odbranio šut fudbaleru Partizana. U istom minutu Jevtović posle odlično izvedenog kornera ponovo preti, ali nema promene rezultata.

21:04 - BEZ UZBUĐENjA U BUKUREŠTU

Posle dve velike šane Partizana, kao da je pao tempo. Sredinu prvog poluvremena su obeležili česti prekidi meča. Crno-beli su malo prepustili incijativu Steaui i čekali šansu iz kontranapada. Rumuni nisu nikako uspevali da pronađu put do gola, koji čuva Živko Živković.

21:14 - STEAUA NIŠTA NIJE POKAZALA

Rumunski šampion ništa nije pokazao u prvih 45 minuta. Partizan je bio opasniji, ali mreže su mirovale u prvom poluvremenu i tim rezultatom su domaći mogli da budu zadovoljniji, s obzirom da su crno-beli bili bliže postizanju pogotka.

21:34 - NAJBOLjA ŠANSA ZA RUMUNE NA POČETKU DRUGOG DELA

Rumuni su najbolju priliku imali na startu drugog poluvremena, kada Popa nije bio precizan. Očigleno su igrači Steaue želeli da pojačaju pritisak u drugom poluvremenu, Ipak, Partizan odgovara sa prodorom Andrije Živkovića, koji je bio najraspoloženiji kod gostiju. A onda u 52. minutu odličan udarac Hamruna, ali Živko Živković još bolje interveniše.

21:45 - MREŽE I DALjE MIRUJU U BUKUREŠTU

Na semaforu Nacionalnog stadiona u Bukureštu i posle sata igre stajalo je 0:0. Rezultat, koji daje za pravo i jednima i drugima da se nadaju prolazu u narednu rundu. Steaua je nešto bila korektnija u drugom poluvremenu, ali daleko od toga da su imali incijativu i izgledne prilike.

21:51 - VULIĆEVIĆ DONOSI PREDNOST PARTIZANU

GOL. Partizan ima prednost u Bukureštu. Živković je modlično povukao napad asistirao do Vulićevića, koji odličnim udarcem donosi prednost crno-belima. Imao je Partizan šansu da preko Abubakara i duplira vođstvo, ali je tamnoputi igračl nepropisno zaustavljen, Jevtović je solidno šutirao iz slobodnog udarca, ali ostalo je 0:1.

22:00 - STEAUA BEZ IDEJE, PARTIZAN DELUJE ODLIČNO

Ni postignuti pogodak Partizana nije trgnuo igrače Steaue, koji su nastavili sa lošom igrom, ali to odgovara crno-belima, koji su i dalje rutinski održavali prednost. Šampion Srbije definitivno mnogo bolje izgleda od rumunskog prvaka.

22:09 - GREŠKA ODBRANE PARTIZANA I GOLMANA ŽIVKOVIĆA, VARELA IZJEDNAČIO REZULTAT

GOL Partizan je delovao odlično 80 minuta, a onda trenutak nepažnje je koštao crno-bele izjednačenja. Posle jednog prekida Varela je ostao sam u petercu gostiju, defanzivci šampiona Srbije su se loše postavili, Živko Živković loše reagovao i neminovan je bio pogodak - 1:1.

22:17 - BRAŠANAC I HAMRUN PROMAŠILI POBEDU

Imao je prvo Brašanac veliku šansu za Partizan da reši pitanje pobednika, ali je promašio. Odmah u sledećem napadu Hamrun je šutirao sa deset metara, ali Živko Živković se iskupio za grešku kod izjednačujućeg pogotka. Ipak, na kraju je ostao najrealniji rezultat - 1:1, koji odgovara više crno-belima pred revanš u Beogradu.