Junački poraz Partizana od kog glava ne boli
27. 11. 2014. u 23:10
Fudbaleri Partizana izgubili su u Lodnonu od ekipe domaćeg Totenhema sa 1:0, u utakmici 5. kola C grupe Lige Evrope. Gol odluke postigao je Stambuli u 49. minutu
ISPRSIO se Partizan u Londonu, izašao da igra fudbal protiv Totenhema i na kraju je učinak bio identičan onom u Tripolisu ili Istanbulu. U obostrano otvorenoj borbi, spuštenih gardova, presudio je jedan udarac, onaj koji je Stambuli odapeo u praznu mrežu na početku drugog poluvremena. Crno-belima za utehu ostaje da su naterali daleko plaćenije asove Totenhema da obraduju više od 25.000 svojih pristalica - 1:0 (0:0).
Kad bi ovako moglo stalno ili bar malo češće? Sigurno je da malo ko od navijača Partizana nije pomislio nešto slično posle 45 minuta igre na "Vajt Hart Lejnu". Izašli su momci u crnim dresovima na teren primetno motivisani da u kolevci fudbala ne budu samo dekor predstave i u tome su i uspeli u prvom poluvremenu. Beskompromisni u duelima i brzi u predaji lopte na obe strane terena izabranici Marka Nikolića su uspevali češće da prete Lorisu nego što je Lukač stizao da se zagreje.
Tvrđavica pred golom Partizana građena od čvrstog materijala nije napukla u drugom minutu kada je Soldado pokušao iz izgledne situacije, a sa svakim proteklim minutom Ilić i društvo su bivali sve kuražniji. Tako je Grbić u 10.minutu iskoristio brze noge i mnogo otvorenog prostora pored uspavanog Dejvisa, ali je Škuletić na petercu za malo zakasnio na njegov centaršut. Mogao je i Lazović u 18.minutu da donese solidnu utehu za eliminaciju iz Evrope posle četiri utakmice u grupi, ipak njegov pokušaj sa 12,13 metara je završio tik pored leve stative Lorisovog gola. Za to vreme "petlovi" su kidali na sredini terena i tražili pad koncentracije gostiju uglavnom preko Lenona i Notona na desnom boku.
A onda je mračnija strana crno-belih izašla na površinu, direktno sa njima, pravo iz svlačionice. Nije bilo teško pretpostaviti da ključni deo puta ka remiju vodi kroz smirivanje naleta na početku, međutim, Partizan je izdržao samo tri minuta. Malo jači pritisak na poslednju liniju gostiju bio je dovoljan da Soldado istrči sam pred Lukača u 49.minutu a ono što nije uspelo njemu zbog stative, jeste Bendžaminu Stambuliju koji je pokupio "otpadak" na desetak metara od gola. Od tog momenta do sredine drugog poluvremena Partizan je delovao potpuno grogirano i prava je sreća što "petlovi" nisu "kljucnuli" još koji put, a mogli su i preko Lamele i Soldada i rezerviste Kejna. Nedugo posle buđenja iz kraćeg sna mogli su fudbaleri Partizana da "pokupe" ono što su zaslužili u prvom poluvremenu, pre svih Andrija Živković u dva navrata ili Volkov pet minuta pre kraja, ali je kao i u Beogradu sredinom septembra mreža Uga Lorisa ostala netaknuta.
Posle svega viđenog jasno je da klub iz Humske može čak i da bude konkurentan sa ozbiljnim evropskim ekipama sve do trenutka kada solidnu ili dobru partiju valja pretvoriti u ono što se dopisuje na tabeli. Tada uvek fali, bar malo, kao sinoć u Londonu.
"MIROR" VIDEO 2:0
INTERESANTAN tvit pojavio se na tviter profilu "Mirora" u 15.minutu utakmice Totenhem - Partizan. Razvoj događaja u prvih desetak minuta im je "zamirisao" na sigurnu pobedu domaćih pa je tvit glasio - Očigledno da će se meč završiti sa neizbežnih 2:0 za Totenhem.
PODRŠKA 100 GROBARA
GDE god ti da igraš tu su tvoji Grobari... Kaže jedna od pesama iz navijačkog repertoara pristalica Partizana, a potvrda je stigla sinoć na stadionu Totenhema. Ni teoretski izgubljene šanse za prolaz dalje, ni komlikovana procedura vađenja vize za Veliku Britaniju nije sprečila navijače crno-belih da u solidnom broju, njih oko 100, popune boks na južnoj tribini "Vajt Hart Lejna".
UTRČAVANjE,SELFIJI,PREKID...
PRVIH 45 minuta je po mnogim statističkim parametrima pripalo Partizanu, ali su svetla pozornice ipak najviše bila uperena u "partibrejkere" koji su u tri navrata izazivali pažnju utrčavanjem u teren. "Pobedio" je tamnoputi, simpatični debeljko koji u 22.minutu nije uspeo da izazove prekid, ali je sve dovodio do suza zbog selfija sa Lamelom i dvominutnog bega od sporih redara. Drugi navijač Totenhema se prošetao terenom u 26.minutu, a kada je i treći odlučio da iskoristi pet minuta slave sudija Aranovski je odlučio da na deset minuta prekine utakmicu dok se ne pojača redarska služba.
TOTENHEM - PARTIZAN 1:0 (0:0)
STRELAC: Stambuli u 49.minutu. Stadion: "Vajt Hart Lejn". Gledalaca: 26.000. Sudija: Jevgen Aranovski (Ukrajina) 6,5. Žuti kartoni: Stambuli (Totenhem), B.Ilić (Partizan).
TOTENHEM: Loris 7- Noton 6,5, Vertongen 6,5, Kirikeš 7, Dejvis 6- Dembele 6,5(od 56.Bentaleb 7), Stambuli 7, Lenon 7, Paulinjo 7,5(od 85.Vinks -), Lamela 7,5 - Soldado 6,5 (od 66.Kejn -).
PARTIZAN: Lukač 7,5- B.Ilić 6.5, Ćirković 6,5, Stanković 6, Volkov 6 - Marković 6,5, Grbić 7, S.Ilić 6,5(od 74.Marinković -), Ninković 6 (od 62.Živković 6) - Lazović 6,5, Škuletić 6.5 (od 78.Kojić -).
Igrač utakmice: Erik Lamela (Totenhem)
PROČITAJTE JOŠ I OVO
* SD Radnički dobio struju, prekinut štrajk glađu
* Borković: Najveći sam promoter Srbije posle Đokovića
* Jokanović o rastanku sa Partizanom: Nemam razloga da budem negativan
* Partizan bez navijača u Novom Pazaru
zoran
27.11.2014. 23:56
Dobar naslov teksta - "Junački poraz Partizana od kojeg glava ne boli"- Tako 17. puta za redom...porazi od kojih glava ne boli. Samo u Srbiji se porazi slave. Uzas od mentaliteta. Nemac bi promenio sve, od ekonoma do vrha u klubu, ako bi imao 17 poraza za redom u Evropi...Japanac bi izvrshio hari kiri, ali ne u Srbiji. Samo kod nas poraz je junachki....zato smo tu gde jesmo. Dno.
@zoran - Da je samo do mentaliteta, svake godine bi srpski klub osvajao LS. Ipak ima nesto i u parama.
@zoran - Hehe druze Zorane pa mi smo i 1999-te slavili pobedu u ratu!
@zoran - Sta te muci Zorane ? ocekivao si debakl pa da iskoristis priliku da se nasladjujes da pljujes po Partizanu ! A sada kad je Partizan sasvim solidno odigrao protiv Engleza opet pljuvanje ! Pa dokle tako ? Sta to zvezda radi u Evropi covece ? Pogledaj malo u svoje dvoriste ! Placi zorane ako ces se osecati bolje !
@zoran - Slazem se kolega sa tobom.Samo se u Srbiji slave poorazi a za loze rezulatate niko da odgovara.Nikolic je jos jednom pokazao da je trener skromnih mogucnosti kao i 4-5 fudbalera koje on forsira.Nadam se da ce od Januara doci trener modernog kova i zeljan rezultata.
Komentari (18)