Na Gradskom stadionu u Subotici, u okviru 12. kola Jelen super lige, juče su snage odmerili domaći Spartak i beogradski Partizan. Meč koji je protekao u sjajnoj atmosferi završen je ubedljivom pobedom Partzizana i rezultatom 0:3 a sva tri pogotka postigao je Petar Škuletić u 33, 80. i 81.minutu.

Meč je počeo odlučnijom igrom Partizana, ali je Spartak vrlo brzo uspostavio terensku ravnotežu i lideru šampionata „pokazao zube“. Već u desetom minutu, grešku Ćirkovića umalo da ne naplati kapiten Spartaka Torbica, ali je na sreću gostiju, loptu prihvatio levom nogom, te je ona završila u gol autu. Samo dva minuta kasnije, sa velike udaljenosti šutirao je Milošević, ali je njegov udarac izblokirala odbrana Partizana. Sa druge strane, brz kontranapad Partizana u 19.minutu i Škuletićev prodor po levoj strani, u poslednjem trenutku, ispred Ilića, preprečio je Antonić i izbio loptu u korner. Sjajnu akciju domaćina u 25.minutu, koju je počeo Milošević, pa uposlio Plavšića i Mrkelu, osujetila je odbrana gostiju, te nije došlo do promene rezultata.

0:1 – Napad Partizana u 33.minutu izgledao je bezopasno do momenta kada je lopta stigla do nogu Petra Škuletića, koji ju je u kaznenom prostoru Spartaka prihvatio sam, lukavo prevario Janoševića i doveo svoj tim u vođstvo.

Do kraja prvog dela igre, igralo se napadački sa obe strane, ali bez velikih prilika da se promeni rezultat. Međutim, Partizan, osokoljen postignutim golom, bio je za nijansu bolji.

Drugo poluvreme počelo je prilično opreznije sa obe strane, sa blagom terenskom inicijativom domaćih fudbalera, ali iz nje nisu proizišle prilike koje bi promenile rezultat. Na drugoj strani, priliku za to, u 62. minutu imali su kapiten Ilić, koji je sjajno uposlio Ninkovića, ali ovaj nije uspeo da zadrži loptu u svom posedu. Sjajnu akciju crno-beli imali i u 69. minutu, kada je dobar centaršut Petrovića sa leve strane prihvatio Škuletić i snažno šutirao, ali je sigurni Janošević loptu poslao u korner. Korner, treći za redom, izveo je Živković a Danko Lazović glavom prebacuje loptu preko gola.

U 76.minutu Stefan Milošević neoprezno startuje Živkovića i zarađuje drugu žuti karton i napušta igru, te domaći tim ostaje sa igračem manje.

0:2- Igrača više i grešku Kovačevića uu 80. minutu vešto je iskoristio Škuletić i sigurno, sa ivice šesnaesetrca, „zakucao“ loptu u mrežu domaćina.

0:3 – Samo minut kasnije, posle centrašuta Danka Lazovića loptu prihvata Škuletić i po treći put matira Janoševića.

„MARINCI“ SLAVE ČETVRT VEKA

Navijačka grupa „Marinci“ je u nedelju proslavila 25. rođendan a kao poklon od kluba koji verno prate, direktor Dragan Đorđević i kapiten Vladimir Torbica uručili su im plavo-beli dres sa brojem 25.

SPARTAK 0

PARTIZAN 3

Strelci: 0:1 Škuletić (33.min), 0:2 ŠKuletić (80.MIN), 0:3 Škuletić (81.min), Stadion: Gradski u Subotici. Gledalaca: oko 5.000. Sudija: Srđan Obradović 6 (Jagodina), pomoćnici: V. Jovanović i B.Čađenović Žuti kartoni: Milošević, Radović, Torbica (Spartak), B.Ilić, Marković (Partizan)

SPARTAK: Janošević 5.5, Plavšić 6, Kovačević 6, Torbica 6.5, Milošević 6.5, Milić 6.5(od 88.min Balabanović), Antonić 7, Maksimović 6.5, Farkaš 6 (od 74.min Ilić), Radović 6, Mrkela 6 (od 61.min Lukić)

PARTIZAN: Lukač 6.5, Ilić 6.5, Petrović7, Ćirković 6.5, Stanković 6.5, Marković 6.5, Drinčić 7.5, Ilić 6.5, Ninković 6.5 (od 64.min Živković), Lazović 6.5, Škuletić 8.5(88.min Fofana)

IGRAČ UTAKMICE: Petar Škuletić (Partizan)