Saopštenje FS Albanije: Dron je bio jedini način da prikažemo nacionalne boje

16. 10. 2014. u 15:26

Kada je dron preleteo preko stadiona, kao jedini način da se prikažu nacionalne boje u agresivnom i neprijateljskom okruženju, haos je već bio trajao 40 minuta, stoji u saopštenju FS Albanije

Fudbalski savez Albanije izdao je saopštenje u kojem tvrdi da njihova strana nije prouzrokavala sukobe, te da su loš odnos između dve strane produbili srpski mediji.

- Razumljivo je što je albanska strana bila emotivno potresena i psihički uznemirena nakon zadobijenih modrica i posekotina - navodi se u saopštenju koje je poptisao albanski PR direktor Saveza Gazmend Melo

- Nismo bili u stanju da budemo deo ove lepe igre u ružnim uslovima. Srpski mediji su otišli predaleko i krivili naše predivne momke da su prouzrokovali nemire, te da je uhapšen premijerov brat Olsi Rama, ali negativne propagande uvek uspevaju serviranjem laži.

- Katastrofalno je što nedavne izjave iz Fudbalskog saveza Srbije pokazuju da oni nisu spremni da skupe hrabrost i da preuzmu odgovornost zbog neuspeha u organizaciji ovog međunarodnog sportskog događaja. Srpska strana nije u stanju da osudi nasilje, ekstremizam i rasizam koji je bio prikazan u Beogradu, ali su zato previše zauzeti političkom propagandom koja ne služe ničemu, osim da stane u odbranu nasilja i nesportskog ponašanja - stoji u saopštenju albanskog saveza, a prenosi Bi Bi Si.

- Kada je dron preleteo preko stadiona, kao jedini način da se prikažu nacionalne boje u agresivnom i neprijateljskom okruženju, haos je već bio trajao 40 minuta. Albanska zastava smatrana je provokacijom, ali to je jedina zastava koju imamo - ističe se u saopštenju.

- Nećemo dozvoliti da srpski savez tvrdnjama da su albanski igrači bili deo sinhronizovanog plana predstave sebe kao žrtvu. Nema osnovane sumnje da smo bili deo sinhronizovanog plana - stoji u saopštenju albanskog saveza, a prenosi Bi Bi Si.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (8)

Boban Zemun

16.10.2014. 15:18

PA koliko ja znam ovo nije albanska zastava.ne znam samo ko ce ovu vasu laz progutati....

Nik

16.10.2014. 15:28

A sad vam je doslo iz dupeta u glavu, vise nije smesno.Kako je zajebano kad nema velikog brata da vas brani,a vi mislite da je sve dozvoljeno pa pokazete svoje pravo lice.Sad da objasnite zasto ste organizovali provokaciju na politickom i nacionalnom nivou,pa lepo da objasnite jel to bilo naredjenje iz vlade posto je ocigledno da je premijerov brat organizator..........

vlada

16.10.2014. 15:42

Ako je ovo njihova zasrtava, onda oni zive u crtanom filmu...jedina njihova zastava koja je legitimna je ona koja stoji ispred zgrade UN i takva je bila izlozena na jarbolu tokom meca...

bgdbgd

16.10.2014. 16:01

A zašto ovaj grozan čin ne osudi neki Albanac iz Srbije ?! Evo lepe prilike da pokažete makar deklarativno da ste lojalni građani Srbije.

ss

16.10.2014. 18:30

@mario,veles - mario-Misliš li ti da nepismeni šiptarski polunarod zna razliku između Velike Albanijem Albanije i nacionalne zastave?

arsa

16.10.2014. 19:25

Sta reci, osim, zalosno.Oni, jadni izgleda da neznaju kako izgleda njihova zastava.Cast izuzecima koji su se izdigli iznad ovog ludila i onih koji, siguran sam ne razmisljaju na ovaj nacin ali moraju da cute.Ono cega se svi na ovom belom svetu stide oni se ponose.Kao da su pali sa marsa.

floriani

16.10.2014. 19:48

engleski mediji su javili,da srbi su se tukli medju sobom koce uzet albansku dronu kod kuce za sebe