UŽICE i Ivanjica su u suzama! Fudbaleri Slobode i Javora ispali su iz Superlige, a beogradski Rad je uspeo da se pobedom protiv Spartaka izbori za pravo da u dva meča baraža protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca ipak sačuva mesto u srpskoj fudbalskoj eliti. Radnički 1923 se osigurao remijem s Jagodinom, dok je Donji Srem slavio na Karaburmi i deset minuta pre kraja izbegao svaku strepnju.

Iznenađenje poslednjeg kola šampionata priredio je Voždovac, koji je iako takmičarski potpuno rasterećen, slavio u Užicu i poslao Slobodu direktno u niži rang, posle četiri godine igranja u društvu najboljih - 0:1. Za to vreme, Javor je u neverovatno efikasnom prvom poluvremenu protiv Napretka stekao prednost od 4:3, koju je i sačuvao do kraja, ali ni to nije bilo dovoljno za opstanak, pa će posle šest uzastopnih superligaških sezona Ivanjičani ponovo u Prvu ligu Srbije.

Utakmicu u Užicu obeležio je pogodak najboljeg strelca Voždovca Nemanje Obradovića u 22. minutu, a zatim i revija promašaja domaćina. Opstanak su promašivali svi redom: od Tijaga, Ćovina, preko Gojkovića, do Terzića čiji je šut u drugom poluvremenu zaustavila - prečka!

Jednako velika tuga i za fudbalere Javora, koji su za 34 minuta uspeli da četiri puta zatresu mrežu kombinovanog tima Napretka, ali ne i da ostanu u eliti. Nadu Ivanjičana ugasili su Branislav Milošević i Ognjen Ožegović koji su još u prvom poluvremenu doneli Radu nedostižnih 2:0 protiv Spartaka...

Dramatičnaje bila završnica i u Prvoj ligi Srbije, gde je čačanski Borac u poslednjem kolu uspeo da preskoči Metalac i direktno se plasira u elitu. "Zebre" su slavile na gostovanju protiv Jedinstvo Puteva u Užicu (2:1), a na drugo mesto promovisao ih je pobednik takmičenja Mladost. Iako su odavno obezbedili povratak u Superligu, Lučanci su u poslednjem kolu kao gosti pobedili Metalac i gurnuli Milanovčane u baraž, gde će 1. i 5. juna igrati protiv Rada.

SLOBODA - VOŽDOVAC 0:1 (0:1)

STRELCI: Obradović u 22. minutu za Voždovac. Gradski stadion u Užicu. Gledalaca: 2.000. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas).

SLOBODA: Ranković, Terzić, Ćovin (od 51. Jovanović), Lovrić, Gojković, Maksimović, Okuno, Žeravica, Tijago, Knežević, Mihajlović.

VOŽDOVAC: Popović, Dukić, Mihajlov, Ćulibrk, Jašić, Nikolić, Božić, Karaklajić (od 90. Jovanović), Milovanović (od 51. Sekulić), Obradović, Pavićević.

JAVOR - NAPREDAK 4:3 (4:3)

STRELCI: Milošković u 8, Čečarić u 31, Dražić u 34. i Stojaković u 42. za Javor, a Ndiaje u 10, 40. i Luković u 36. minutu za Napredak. Stadion kraj Moravice. Gledalaca: 500. Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd).

JAVOR: Matović, Valiđo (od 54. Kolaković), Milović, Miletić, Mišić, Docić (od 88. Đokić), Ivelja, Stojaković, Milošković, Čečarić (od 90. Josović), Dražić.

NAPREDAK: Milenković, Luković, Cvetković (od 46. Paunović), Frimpong (od 68. Frajdej), Udovičić, Gavrić (od 46. Trujić), Vukmirović, Milanković, Milošević, Bajić, Ndiaje.

RADNIČKI (N) - NOVI PAZAR 2:0 (1:0)

STRELCI: Milenković u 26. i Pejčić u 76. za Radnički. Stadion: "Čair". Gledalaca: 1.500. Sudija: Slobodan Veselinović (Valjevo).

RADNIČKI (N): Filipović, Pauljević (od 60. Marjanović), Bulatović, Kosorić, Pavlović, Krstić (od 79. Mitrović), Stojanović, Kolarević, Petrović, Milenković (od 66. Đuričković), Pejčić.

NOVI PAZAR: Budaković, Đorđević, Otašević, Kadrić (od 64. Mujković), Arifović, Pajović, Stanojlović (od 57. Selimović), Pavlović, Jevtović, Kecap, Popović.

OFK BEOGRAD - DONjI SREM 0:1 (0:0)

STRELAC: Damnjanović u 80. minutu iz penala. Omladinski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Darko Bogdanović (Kraljevo).

OFK BEOGRAD: Čupić, Vasilić, Planić, Vasiljević, Obradović, Micevski, Pilipović (od 76. Janković), Ješić, Paločević, Jovanović, Čavrić.

DONjI SREM: Belić, Lakićević, Prljević, Košutić, Kuzmanović, Bukorac, Sinđić, Mijić, Zec (od 90. Lukić), Krunić (od 69. Janković), Damnjanović (od 90. Nikitović).

RAD - SPARTAK 2:1 (2:0)

STRELCI: Milošević u 22. iz penala, Ožegović u 29. za Rad, a Nosković u 60. minutu za Spartak. Stadion na Banjici. Gledalaca: 500. Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica).

RAD: Danilović, Rodić, Kolunija, Milošević (od 76. Urošević), Lazevski, Stanojević, Gnjatić, Babić (od 84. Srećković), Radivojević (od 67. Mihajlović), Simić, Ožegović.

SPARTAK: Janošević, Farkaš, Antonić, Kovačević, Mezei, Petrović, Mrkela (od 47. Novaković), Šarac, Vojvodić (od 67. Trivunović), Ilić (od 46. Nosković), Milić.

RADNIČKI 1923 - JAGODINA 1:1 (1:1)

STRELCI: Beljić u 6. za Radnički, a Šušnjar u 2. minutu za Jagodinu. Stadion: "Čika Dača". Gledalaca: 500. Sudija: Miodrag Gogić (Novi Sad).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Bjelanović (od 41. Popović), Rosić, Tintor, Marić, Bubanja, Petrović, Adamović (od 87. Andrić), Beljić, Knežević (od 58. Kovačević), Spalević.

JAGODINA: Jokić, Šimac, Ilić, Mijatović, Filipović, Damjanović, Mitošević, Cvetković, Đurić, Jakimovski (od 70. Lepović), Šušnjar (od 90. Bulat).