Arsenal je osvojio trofej u FA kupu, pošto je na „Vembliju“, posle produžetaka, pobedio Hal Siti sa 3:2.

Ekipi Arsena Vengeraovo je prvi trofej još od 2005. godine. Arsenal je poslednji, takođe, osvojio u FA kupu, a tada je u finalu u Kardifu pobedio ekipu Mančester Junajteda.

Golove za „tobdžije“ postigli su Santi Kazorlau 17, Loren Koščelni71. i Aron Remziu 109. minutu, dok su strelci za Hal bili Džejms Česteru četvrtom i Kurtis Dejvisu osmom minutu meča.

Hal je mnogo bolje počeo meč i već posle osam minuta igre je vodio sa 2:0, ali je Arsenal uspeo da izjednači i odvede meč u produžetke.

U dodatnih 30 minuta viđena je velika borba, a Arsenal je uspeo golom Remzijada potpuno preokrene rezultat.

Do kraja drugog produžetka Hal je imao nekoliko dobrih prilika da izjednači i obezbedi penale, ali je Arsenal uspeo da se odbrani, pa je klub iz severnog Londona uspeo da osvoji trofej posle devet godina, ukupno 11. u FA kupu.