Prosinečki: Ne vraćam se tamo odakle su me terali
26. 09. 2012. u 14:06
Kada sam dolazio u Zvezdu nisam ni sanjao da devet meseci neću primiti platu. Mamić me nije zvao, a pre ikakvog poziva da kažem da u Dinamo neću, kaže Robi
Od kako se vratio u Zagreb Robert Prosinečki ne prestaje da bude interesantan medijima. Novinare najviše zanimaju njegovi utisci o Crvenoj zvezdi, na čijoj klupi je kao trener i miljenik navijača, proveo skoro dve godine, ali i njegovi stavovi o aktuelnim stvarima - jer čovek priča kako misli i ne dodvorava se nikome...
U poslednjem razovoru za „Globus“ Prosinečki je bez dlake na jeziku rekao da mu nije jasno zašto mu je Siniša Mihajlović prozivački replicirao na izjavu da „Štimac kao selekotr Hrvatske u kvalifikacijama ima puno lakši posao od trenera Srbije“:
- Bilo bi normalnije da me posle te izjave prozove Štimac, a ne Mihajlović. Ne vidim ništa loše u tome što sam rekao.
Prisetio se Robi i, danas opet aktuelnog, sukoba Mihajlovića i Štimca od pre 21 godine sa meča Zvezda – Hajduk:
- Ne bih ulazio u verbalni duel njih dvojice. Sigurno su imali nešto i pre toga. Da nije tako ne bi došlo do Mihajlovićevog starta, a kasnije i do incidenta.
Odlazak iz Crvene zvezde je nešto što je najsvežije u karijeri Roberta Prosinečkog, pa je i priznanje da je beogradski klub napustio zbog finansija koje „nagrizaju spolja fenomenalno uređen klub“:
- Kada sam dolazio u Zvezdu nisam ni sanjao da devet meseci neću primiti platu – kaže Prosinečki koji je umesto 20 dobio četiri plate, a za ostalo će se obratiti UEFA ili FIFA.
Pitali su Žutog i da li je postojao, često spominjani, kontakt sa prvim čovekom Dinama Zdravkom Mamićem koji mu je dužan čak 750.000 evra:
- Ne, nije. I pre nego što pozovu mogu reći da neću u Dinamo. Kad vidim Zdravka pozdravim ga i to je sve. Nema tih para za koje bih se vratio u klub iz kog sam dva puta oteran.
Zoran
26.09.2012. 14:17
Nije tebi mesto u Dinamu nego se lepo spakuj i nazad u Zvezdu. Naci ce se neko mesto za tebe.
@Zoran - Ma nemoj molim te, pa on je pobegao pred Bordo, da ne doživi debakl.
U Zvezdi je uvek dobro dosao , jedan od legendi je , ali sta da radi u Zvezdi ? Za trenera nije , pobediti glodarske filijale to moze i bez trenera , nama trebaju uspesi u Evropi, pobede nad malim patlidzanom je malo za jednog trenera u Zvezdi .
@CZ - Mali za tebe ali gigant u svetskim okvirima kao sportsko drustvo rasadnik talenata u kosarci fudbalu rukometu tenisu a eto dasmo vam pelcer u vaterpolu da omirisete ligu Sampiona a deru vas Dubrovcani i neka vala da vam pokazu gde vam je mesto u rupu i nigde drugde Sovinisti pa jos i licemeri uvek bili busate se kao satro srpski klub a puni ste purgera
Robi pare ces dobiti,to ti garantuju delije...............pozz
Komentari (11)