FK Partizan: Kovačević otvara pandorinu kutiju

M. Bl.

16. 05. 2012. u 20:54

Važnije od Grantovog odlaska jeste da se dovede ozbiljna stručna komisija. Amateri dovode i teraju stručnjake, a niko ne odgovara, kaže nekadašnji as Partizana

AKO su treneri krivi logično je da postoji odgovornost onih koji su se zalagali da baš taj stručnjak sedne na klupu. Fudbaler iz čuvene Partizanove generacije koja je 1966. stigla do finala Kupa evropskih šampiona Vladica Kovačević podržava upravo taj stav. Po sopstvenom priznanju slabo prati dešavanja u srpskom fudbalu, a jedan od razloga je u činjenici da njegov klub trenutno ne funkcioniše onako kako nalažu evropske norme.

- Svakodnevno sam na stadionu, ali sve novosti iz Partizana saznam iz novina. Vidim da je Grant otišao, ali to nije toliko važno. Važnije na dugoročnom planu je to da se oformi ozbiljna stručna komisija, koja bi Upravnom odboru predlagala novog trenera. Bez toga se dolazi u situaciju da fudbalski amateri dovode i teraju trenere, a da niko za to ne odgovara. Ako trener odgovara za slabe rezultate ili dovođenje loših Brazilaca, onda mora da odgovara i onaj koji mu je to omogućio - kategoričan je Kovačević.

Iskusni fudbalski vuk tvrdi da nije apriori bio protiv dolaska Izraelca na klupu crno-belih.

UPRAVNI ODBOR U PETAK FUDBALSKA vlada Partizana neće održati u četvrtak sednicu Upravnog odbora kako je planirano, već u petak. Razlog za odlaganje sastanka na kojem se očekuje promocija novog trenera Vladimira Vermezovića i sportskog direktora Ljubiše Tumbakovića je to što prvobitni termin nije odgovarao većini članova UO.

- Mnogi su ga dočekali na nož, a ja sam ga branio. Vodio sam se razmišljanjem da o njemu ne znamo mnogo i da ne možemo da sudimo na osnovu iskustava drugih. Ipak, moje razumevanje je završeno onog trenutka kada sam video da u derbiju nije ni minut ukazao priliku mladom Nikoli Ninkoviću. Taj dečko je za 15 minuta protiv Borca pokazao da zaslužuje šansu, a utakmica sa Zvezdom je bila idealna prilika.

I pored grešaka Granta, po Kovačevićevim rečima, daleko veći problem predstavlja sistem funkcionisanja petostrukog uzastopnog šampiona Srbije.

- Koliko ja vidim, novac u Partizan dolazi po socijalističkom sistemu, a odlazi ko zna kako. Evidentan je prekid na vezama na svim nivoima. Lanac crno-belih je u ovom trenutku mnogo tanak i može svakog časa da pukne. Nepostojanje odgovornosti ljudi koji upravljaju u klubu predstavlja najveće zlo. Svako mora da odgovara za svoje postupke, a to sada nije slučaj.

Povratak Vermezovića, Tumbakovića i Vukotića predstavlja prvi korak ka priznavanju „izvornih vrednosti“ u Humskoj. Kovačević smatra da je njegov Partizan grešio i na tom planu, ali i da sada Vukotiću nije namenjena prava funkcija.

- Taj otklon prema nekadašnjim igračima je velika greška Partizana. Svi će jednog dana doći u situaciju da budu veterani. Vidim da je Vukotić planiran za direktora omladinske škole. Poznavajući Mocu i kao čoveka, ali i kao igrača i stručnjaka, znajući i njegov entuzijazam, mislim da bi mu mnogo više odgovarala direktorska uloga nego rad sa omladinskom školom - zaključio je Vladica Kovačević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (21)

ercov

16.05.2012. 21:32

Hvalim te Boze da se neka legenda Partizana ovako javno i razumno pojavi sa istinom problema u klubu ali se pitam samo znajuci da je Vladica clan Skupstine kluba,gde je bio i sto ovako nije pricao kad je Skupstina Kluba okrenula ledja Krstajicu i Stanojevicu i svi do jednog se stavila na stranu Djurica !?

vlada

17.05.2012. 11:01

@ercov - Podelili smo se ili su nas podelili na zabranjene i ostale.Bacili su nam kosku i sad se svadjamo oko gluposti.Od 1970 sam na stadionu i svi smo navijali za Partizan a sad treba da dokazujemo ko ga vise voli.Iz svega ovoga treba izaci sa sto manje stete jer je Partizan iznad svega.

Magnifico

17.05.2012. 02:41

@sone 91 - To propali je malo komplikovana stvar. Ako se mjeri prema standardima Partizana onda nam ne ide najbolje,medjutim ako se mjerimo prema zvezdi onda smo ispred 6-7 godina. Dijeli nas otprilike oko 35 miliona eura u ovom momentu.

shumadinac

17.05.2012. 10:47

@sone 91 - lepo si rekao u ovom momentu! Mozda gresim ali mislim da zvezda ima plan i jaki sponzori se polako "kace" za njih. Mi - ne zna se ko pije ko placa. Nema strategije za tim, administracija se menja kao na traci - strasno! Uzasno se bojim da sada dolazi njihovih 5 godina...

posteneo govoreci

17.05.2012. 12:54

@sone 91 - kace se sponzori jer drzava brine samo da ne propadnes...Partizan pun para, drzava konta jos i mi da im dajemo...kao da nemamo svojih problema...kod Zvezde je druga prica...

Grobar001

16.05.2012. 22:57

Mozda bi ova prica i imala tezinu da Vladica Kovacevic nije bio direktor omladinske skole i da je za vreme svog mandata bar jedan dan u nedelji bio trezan na svom radnom mestu. Da za Nemanju Vidica nije rekao da tako zdepast nikad nece postati fudbaler i da Partizanu ne treba... Da po istom principu nije procenio i Nikolu Zigica! Sada lepo prica, ali, je radio skandalozno i dao jako los primer svima.

Dejan Miicic

16.05.2012. 23:32

@Grobar001 - Zasto ne napises svoje ime i prezime kada tako tesko optuzujes coveka, kukavicki je optuzivati i skrivati se tako iza nadimka .....Problem je sto svako, nije bitno da li ima 10 ili 65 godina moze da pljuje po svakom i da za to ne odgovara ...

James

17.05.2012. 00:59

@Grobar001 - Pijan ili trezan svak reč u ovom tekstu je na mestu,ako su Stanojević i Krstajić odgovarali zbog Šamroka onda i sada treba da odgovara onaj ko je dovao ovog cirkuzanta iz Engleske i spiskao ogromne pare.Da sam ja vodio ekipu siguran sam da bih bar jednom dobili Zvezdu ako ne i sva tri puta.

Vasilije

17.05.2012. 08:18

Pricati o Vladici kao fudbaleru je akademija za one koji ga se ne secaju.Steta sho ga cesce nema,ili sto nije visev ukljucen u organe struke ,jer bi fudbal i Partizan mnogo dobili.To vazi i za druge zaboravljene legende Partizana.NJegov komentar je na mestu kada je Moca u pitanju i licno mislim da je omladinska skola za njega degradacija,ali on voli klub pa ce sve prihvatiti ne trazeci interes.Licno mislim da je spoj Tumakovic -Vukotic mnogo bolji nego ovaj koji se predlaze.

Konte

17.05.2012. 09:00

Doveo ga je Djurić i sa njim je morao da ode i on. Ispada da svi dolaze i odlaze po Djurićevom nalogu, samo on ostaje i nikad nije nizašta odgovoran.

Kiza

17.05.2012. 09:01

Sta ce nam Tumbakovic i Vermezovic? Partizanu trebaju ljudi kao sto je Vukotic. Treba sto vise legendi u upravi kluba i iskusan i proveren trener. Tumbakovic i Vermezovic to nisu niti ce ikada biti.

Voki

17.05.2012. 09:44

Stanoje ni jednom od Zvezde izgubio nije, a Grant lagano 3 puta... Eeee Đuriću, Đuriću pravi si grobar, al ne GRobar, nego grobar Partizanov...

dejan Pfc

17.05.2012. 10:14

Stvari polako dolaze na svoje mesto.Mora se priznati da Djuric nije mogao sve odjednom ..i pet titula zaredom i sve da bude ok.Njegov plan je da CZ stigne po broju titula i paralelno vraca ugled kluba i oformi sve strukture kluba .Slazem se da nije sve transparentno ali promene se dogadjaju i to pozetivno.

vlada

17.05.2012. 10:55

Nisam ni lepsi ni pametniji od vas koji pisete,ali zar ne vidite sta se valja iza brda.Kod ganaca,nema problema,uzeli kup kao da su ligu sampiona,sve u redu a oni u debeloj buli pred gasenjem spasila ih drzava.Grant je proslost.Vladica je u pravu ali ,zasto sad jos prljavog vesa ,dolivati ujle na vatru.Slavimo novu titulu.U svim dnevnim novinama pisu kod nas samo problemi a kod njih med i mleko.Tu je problem.

bata

17.05.2012. 12:46

@vlada - Nije Partizan toliko jak, koliko su drugi slabi ! To se da videti vec pri prvom izlasku na evropsku scenu.A problema ima u svim klubovima i u zvezdi, i u vojvodini i u Partizanu. Zasto prikrivati, kada nam politicati, biznismeni ( kriminalci) vode klubove. Pogledaj ko nam je na celu FSS, i koja je farsa sa postavljanjem selektora. Kazu problem je porez na primanja,???

Rajko

17.05.2012. 11:13

Pare nisu spiskane na Granta jer je on raskinuo ugovor,nemojte lupetati po forumima gluposti,bitno je sad nedovesti nekog salabana nego dovesti ozbiljnog trenera,Partizan mora i dogodine biti sampion,jel vidite da sto je Zvezda uspesnija Srpski Sport sve vise propada,dominacija mora da se nastavi.

vlada

17.05.2012. 11:19

Ukratko: grobari ukucajte sta znaci Pandorina kutija,pa cete videti sav uzas koji nas ceka i sta nam naslov,tj,izvestac predvidjaju.Po logici stvari Panorina kutija je davno otvorena kod ganaca.Pogledajte Vikipediju ili slicno.

grobar 1995

17.05.2012. 20:57

@vlada - ko ne zna sta je pandorina kutija taj neka se ubije u najskorije breme