Još jedan svetkovina srpskog fudbala završena je pobedom Partizana 2:0 (0:0. U 141. večitom derbiju strelci za crno-bele bili su Vukić u 71. i Šćepović u 77. minutu.

Tim iz Humske prvenstvo nastavlja sa 7 bodova više u odnosu na crveno-bele.

Uvod u susret "večitih rivala" bili su incidenti u režiji dve suprotsavljene frakcije navijača Partizana (više o tome možete da pročitate OVDE)

Početak utakmice je, inače, zbog bakljade navijača Crvene zvezde na severnoj, zapadnoj i istočnoj tribini početak utakmice je kasnio 7 minuta. Istom merom su odgovorili i navijači Partizana sa juga, a posla su imali i vatrogasci, koji su morali da ugase manji požar na atletskoj stazi.

Početak meča je uglavnom protekao u ispitivanju snaga, a najbolju šansu posle kornera propustili su crveno-beli (Mikić). Kod igrača oba tima je evidentna nervoza.

U 20. minutu Borha je šutirao sa 20-tak metara, ali nije bilo posla za Stojkovića. Lopta je otišla pored njegove leve stative.

Fudbaleri Crvene zvezde su u prvom poluvremenu više vremena imali loptu u posedu, imali su tri kornera, crno-beli nijedan, ali napadi se uglavnom završavaju oko šesnaesterca Partizana.

U 30. minutu Babović je prokockao odličnu šansu za Partizan. Vukić je asistirao Baboviću, koji je sam krenuo ga Bajkoviću, ali u premišljanju da li da loptu prebaci na levu nogu, reagovao je Li Adi. Igrač Partizana je iz okreta uspeo da šutira, ali pravo u golmana Crvene zvezde.

U 41. minutu penal je dosuđen za Zvezdu. Nemanja Rnić je navodno igrao rukom u kaznenom prostoru, a ni TV snimak ne može jasno da potvrdi da li ga je lopta, dok je padao, pogodila u koleno ili ruku. Penalu je prethodio slobodan udarac Lazovića sa više od 35 metara!
Igrači Partizana su oštro protestvovali kod sudije Grujića...

Evandro je sa bele tačke u 43. minutu pogodio stativu i ostalo je 0:0... Prevario je Brazilac Stojkovića, ali je lopta pogodila spoljni deo leve stative i otišla u gol aut.

Prvo poluvreme je produženo dva minuta. U 46. minuti Kaluđerović je imao šansu, ali je nije iskoristio. Na poluvreme se odlazi sa rezultatom 0:0.

Posle poslednjeg zvižduka sudije došlo je do gužve kod klupa za rezervne igrače. Brzo se stvorila velika gužva, a utisak je da je trener Partizana Aleksandar Stanojević bio u centru zbivanja. Šta je bio povod verbalnom sukobu za sada nije jasno...

Treneri na poluvremenu nisu napravili nijednu izmenu. Partizan je tek u 47. minutu izveo prvi korenr na utakmici.

U 51. minutu Šćepović je na proigravanje Markovića bio u dobroj šansi, našao se na nekoliko metara od gola Zvezde, ali nije uspeo da se snađe za šta je zaslužan i dobro postavljeni Petković.

Borha je u 56. minutu promašio stopostotnu šansu. Nije uspela ofsajd zamka Partizana, Kaluđerović je glavom spustio loptu do Borhe, a ovaj sa nekoliko metara od gola Partizana levom nogom šutirao pored gola.

Babović je u 60. minutu imao dobru priliku da ozbiljnije ugrozi gol Zvezde iz slobodnog udarca sa nekih 25. metara iskosa sa leve strane, ali šutirao direktno u Bajkovića.

U 68. minutu Kamara je dobro šutirao sa distance, ali je Bajković loptu izbacio u korner. Tri minuta kasnije trener Partizana Stanojević je napravio prvu izmenu. Umesto Lazara Markovića na teren je ušao Lamine Dijara.

Vukić 0:1, 72. minut!!!! Iskusni vezista se sjajno snašao na malom prostoru i sa 13, 14 metara prizemnim udarcem je matirao Bajkovića... Asistent Šćepović.

Odmah posle gola Prosinečki je iz igre izveo Dimitrijevića i Kadua, a uveo Bešovića i Vilotića. U 76. minutu na teren je ušao Partizanov veznjak Milan Smiljanić umesto strelca Vukića.

Od 77. minuta umesto Kaluđerovića šansu je dobio Mezenga.

0:2 Šćepović u 77. minutu!!! Napadač Partizana je sjajno iskoristio jednu dubinsku loptu, Vilotić i Bajković su ostali "kratki", a Šćepović rutinski pored golmana Zvezde sa 16 metara loptu poslao u gol...

U 83. minutu Jovančić je zamenio strelca drugog gola za Partizan Šćepovića.

Do kraja meča nije bilo ozbiljnijih šansi, tako da je 141. večiti derbi završen trijumfom Partizana 2:0, koji je nastavio tradiciju nepobedivosti u prvenstvenim duelima sa Crvenom zvezdom. Inače, u poslednjih 11 susreta crveno-beli su samo jednom pobedili.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN (0:0)
STRELCI: Vukić u 72. i Šćepović u 78. minutu. Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: 45.355. Sudija: Danilo Grujić (Niš) 7. Žuti kartoni: Vukić, Rnić, Kamara, S. Ilić, Stojković (Partizan), Evandro, Adi, Borha (C. Zvezda).
CRVENA ZVEZDA: Bajković 6 - Mikić 6, Mijailović 6,5, Adi 6,5, Petković 6 - Dimitrijević 5,5 (od 72. Vilotić 5), Evandro 6, Kadu 6 (od 72. Vešović -) - Lazović 6, Borha 6, Kaluđerović 5 (od 77. Mezenga -).
PARTIZAN: Stojković 7 - Miljković 6,5, Rnić 6, Ivanov 7, Lazevski 6,5 - Kamara 6,5, Tomić 6,5, Vukić 7,5 (od 75. Smiljanić -), Babović 6 - Marković 6 (od 70. Dijara -), Šćepović 7,5 (od 82. Jovančić - ).
IGRAČ utakmice: Zvonimir Vukić (Partizan).