Većina "papirnatih" favorita je završila takmičenje u osmini finala Lige Evrope. Od drugog po jačini evrospkog klupskog takmičenja oprostili su se Mančester Siti, Zenit, PSŽ, Ajaks i Liverpul, odnosno dalje su prošli Dinamo iz Kijeva, Tvente, Benfika, Spartak iz Moskve, Porto, Braga, PSV i Viljareal.

Dakle, čast srpskog fudbala u nastavku Lige Evrope braniće samo fudbaler sredine terena Dinama iz Kijeva Miloš Ninković.

Mančester Siti je protiv Ukrajinaca poveo u 39. minutu golom srpskog reprezentativca Aleksandra Kolarova sa 20 metara, tim rezultatom je i završen meč. Dinamo je otišao u četvrtfinale zbog pobede u Kijevu 2:0. Domaći su od 36. minuta igrali sa igračem manje, obzirom na to da je crveni karton dobio napadač Sitija Mario Baloteli.

Zenit Danka Lazovića i Aleksandra Lukovića je u Sankt Petersburgu već u 38. minutu golovima Širokova i Kerđakova vodio 2:0 protiv Tventea i nedostajao mu je još jedan gol da anulira prednost Holanđana iz prvog meča, ali to se nije dogodilo.

Spartak je posle trijumfa u Amsterdamu (1:0) u Moskvi bio još ubedljiviji i rezultatom 3:0 je pobedio Sulejmanijev Ajaks. Strelci su bili Kombarov u 21, Veliton u 30. i Aleks u 54. minutu.

Benfika je u Parizu odigrala 1:1 sa PSŽ i zahvaljujući trijumfu u prvom meču u Lisabonu 2:1 prošla u četvrtfinale. Portugalci su poveli golom Gaitana u 27. minutu, a osam minuta kasnije Bodmer je postavio konačan rezultat.

Liverpul na "Enfildu", ponovo bez Milana Jovanovića, nije uspeo da postigne pogodak protiv Brage, tako da su Portugalci zahvaljujući trijumfu u prvom meču 1:0 prošli u četvrtfinale.

Zoran Tošić je postigao gol za CSKA u 29. minutu, međutim Porto je pobedio i u revanšu u Portugaliji 2:1 i ukupnim rezultatom 3:1 otišao dalje.

PSV (Jagoš Vuković na klupi) je posle 0:0 u Ajndhovenu golom Lensa u 13. minutu savladao Rendžers u Glazgovu, dok je Viljareal i u revanšu pobedio Bajer iz Leverkuzena 2:1. U prvom meču je bilo 3:2 za Špance.