AHNA
OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA

POBEDA uz slabu igru. Mlada reprezentacije Srbije savladala je u Ahni kiparske vršnjake, ali nije oduševila - 2:0 (0:0).
Izabranici Slobodana Krčmarevića i pored dva postignuta gola nisu opravdali očekivanja i ko zna kakav bi na kraju rezultat bio da u nekoliko navrata kardinalne greške saigrača nije ispravio odlični golman Željko Brkić.
- Za prvo poluvreme moji igrači zaslužuju sve kritike. Nisu se dobro kretali, nedostajao je završni pas, pa nismo uspevali da ugrozimo odbranu Kipra. U nastavku smo pojačali ritam i na kraju mogu da budem zadovoljan rezultatom - istakao je posle meča selektor Slobodan Krčmarević.
U nastavku su "orlovi" krenuli nešto angažovanije i već u prvoj akciji posle dodavanja Tadića, Milinković je pogodio za 1:0. Međutim, umesto da im vođstvo bude podstrek, oni su dozvolili domaćinu da diktira tempo i stvara šanse.
A kada Kiprani nisu iskoristili svoje prilike stigla ih je kazna u 70. minutu kada je kapiten Milan Smiljanić udarcem sa ivice šesnaesterca postavio konačnih 2:0.

KIPAR - SRBIJA 0:2 (0:0)
STRELCI: Milinković u 46. i Smiljanić u 70. minutu za Srbiju. Stadion: "Etnikosa" u Ahni. Gledalaca: 100. Sudija: Kokis (Kipar) 6.
KIPAR: Tasos 6, Panajotis 5,5 (od 65. Angelos -), Kristos 5,5 (Drakos -), Konstatinos 5, Kriatos 5,5, Nikolau 5,5 (od 87. Fidas -), Antonis 5,5, Panagijotu 5 (od 72. Kolkidis -), Efrem 6, Markou 5 (od 67. Prodidis -), Heftotnos 5,5.
SRBIJA: Brkić 7 (od 80. Šaranov -), Jovanović 5,5 (od 75. Savić -), Pejčinović 5,5, Tomović 5,5, Vuković 6 (od 80. Ignjatović -), Gulan - (od 25. Ljajić 7), Smiljanić 6,5, Tomić 6 (od 75. Ignjoski -), Veljović 6 (od 75. Perović -), Tadić 6 (od 75. Aleksić -), Milinković 7.