KAD u nedelju otkuca ponoć, na E! kanalu pojaviće se Đulijana Rančić, Rajan Sikrest i Džejson Kenedi, voditelji emisije "Uživo sa crvenog tepiha", da nas "zagreju" za spektakularnu noć 71. dodele nagrada Emi. Pred losanđeleskim pozorištem "Majkrosoft" u najboljem izdanju zablistaće zvezde malog ekrana. Posle dva sata uživanja u modnim kreacijama, počinje trka za TV Oskar koju prenosi američki Foks.

Četvrti put u dugoj istoriji Emija, svečanost će proći bez domaćina. Njihovu ulogu preuzeće prezenteri, među kojima su i nominovani glumci iz "Igre prestola": Lina Hidi, Emilija Klark, Piter Dinklidž, Mejzi Vilijams... Videćemo kome će sreću doneti Džimi Kimel, Taradži Pi Henson, Majkl Daglas, Naomi Vots...

Pročitajte još - Trijumf "Igre prestola"

Uprkos negativnim kritikama na račun poslednje sezone "Igre prestola", ekipa epske fantazije će prema svim prognozama otići iz Grada anđela sa najviše pozlaćenih statua. Osmi ciklus se nada Emiju u 14 kategorija, a drugo i treće mesto u glavnoj trci zauzele su mini-serije "Kad nas vide" i komedija "Bari" sa 11, odnosno devet šansi za pobedu.

Za one koji s nestrpljenjem očekuju rezultate okršaja za TV presto, kao podsetnik izdvajamo nominovane u najznačajnijim kategorijama.

Emilija Klark, Foto E!/Promo


KOMEDIJA - GLAVNI GLUMAC I GLUMICA

1. Bil Heder ("Bari")

2. Don Čidl ("Crni ponedeljak")

3. Entoni Anderson ("Crnkasti")

4. Judžin Levi, Ketrin O'Hara

("Šits Krik")

5. Ted Denson ("Dobro mesto")

6. Majkl Daglas ("Kominski metod")

7. Kristina Eplgejt

("Mrtva za mene")

8. Fibi Voler-Bridž ("Lutalica")

9. Nataša Lion ("Ruska lutka")

10. Rejčel Brosnahen

("Čudesna gospođa Mejzel")

11. Džulija Luj-Drajfus

("Potpredsednica")

Rejčel Brosnahen

DRAMA


1. "Bolje pozovite Soula"

2. "Telohranitelj"

3. "Igra prestola"

4. "Ubiti Iv"

5. "Ozark"

6. "Poza"

7. "Naslednici"

8. "To smo mi"

Olivija Kolman

DRAMA - GLAVNI GLUMAC I GLUMICA

1. Bob Odenkirk ("Bolje pozovite Soula")

2. Kit Harington, Emilija Klark ("Igra prestola")

3. Džejson Bejtmen, Lora Lini ("Ozark")

4. Sterling Braun, Majlo Ventimilja, Mendi Mur ("To smo mi")

6. Bili Porter ("Poza")

7. Robin Rajt ("Kuća od karata")

8. Vajola Dejvis ("Kako se izvući s ubistvom")

9. Sandra O, Džodi Komer ("Ubiti Iv")

Bil Heder

TV FILM

1. "Bandersneč"

2. "Dedvud"

3. "Kralj Lir"

4. "Moja večera sa Erveom"

5. "Bregzit"

MINI-SERIJA

1. "Černobilj"

2. "Bekstvo iz Danemore"

3. "Fosi / Verdon"

4. "Oštri predmeti"

5. "Kad nas vide"


KOMEDIJA

1. "Bari"

2. "Lutalica"

3. "Ruska lutka"

4. "Šits Krik"

5."Dobro mesto"

6. "Čudesna gospođa Mejzel"

7. "Potpredsednica"


KOMEDIJA - SPOREDNI GLUMAC

I GLUMICA

1. Henri Vinkler, Entoni Karigen, Stiven Rut, Sara Goldberg ("Bari")

2. Toni Hejl, Ana Klamski ("Potpredsednica")

3. Toni Šalub, Marin Hinkl, Aleks Borstajn ("Čudesna gospođa Mejzel")

4. Alan Arkin ("Kominski metod")

5. Šan Kliford, Olivija Kolman ("Lutalica")

6. Beti Gilpin (GLOW)

7. Kejt Mekinon ("Uživo subotom uveče")


DRAMA - SPOREDNI GLUMAC I GLUMICA

1. Džonatan Benks, Đankarlo Espozito ("Bolje pozovite Soula")

2. Alfi Alen, Nikolaj Koster-Voldo, Piter Dinklidž, Gvendolin Kristi, Sofi Tarner, Mejzi Vilijams, Lina Hidi ("Igra prestola")

3. Majkl Keli ("Kuća od karata")

4. Kris Saliven ("To smo mi")

5. Fiona Šo ("Ubiti Iv")

6. Džulija Kristi ("Ozark")