Grom ubija na Jutjubu (VIDEO)
29. 06. 2018. u 21:19
Prvi “stim pank” spot na Balkanu Bajage i “Instruktora”
Foto D. Milovanović
PRESTONIČKI rokeri Bajaga i “Instruktori” objavili su u petak na “Jutjubu” prvi spot ikad urađen u “stim pank” tehnologiji na Balkanu, i to za pesmu “Može da te ubije grom”, treći singl sa albuma “U sali lom”. Režiser je, kao i u prethodna dva slučaja, Vuk Protić. “Stim pank” predstavlja posebnu estetiku snimanja spotova. U pitanju je moderan stil, kombinovan sa tehnologijom parnih mašina. Ima veliki broj pristalica, pa se širom sveta čak organizuju “stim pank” festivali na koje bi spot Bajage i “Instruktora” mogao da ide.
Grupa je, prethodno, pred izlazak albuma plasirala video za naslovnu numeru, dok je za drugi singl odabrana balada “Bilo bi lako”. “Može da te ubije grom” svojim metalnim rifovima ne samo da odudara od ostalih numera na novom izdanju, već, generalno, od svega ostalog što je grupa ikad snimila.
PROČITAJTE JOŠ - Bajaga i "Instruktori" objavili "U sali lom" (VIDEO)
Reakcije fanova na takvo iznenađenje su izuzetno pozitivne, pa je “Grom” jedna od nekoliko novih pesama koje Momčilo i ekipa u poslednje vreme obavezno sviraju na koncertima.
Borislav J.
29.06.2018. 21:34
Hvala novostima sto reklamiraju "Bajagu", da niste napisali imao bi samo 200 pregleda.
Komentari (1)