Bez estrade u Guči
17. 05. 2018. u 14:22
Na Dragačevskom saboru trubača neće biti koncerata muzičkih zvezda
Foto I. Marinković
ORGANIZATOR 58. Sabora trubača u Guči neće dozvoliti da se u vreme ove manifestacije, od 9. do 12. avgusta, organizuju koncerti estradnih zvezda na štetu najboljih trubača iz Srbije, ali će ubuduće nastojati da u čuvenu muzičku varošicu dovodi najbolje trubače iz Evrope i sveta. Ovo je odlučeno na zajedničkoj sednici Saborskog odbora i Upravnog odbora kulturnog centra u Guči, pa je tako otpala i mogućnost održavanja koncerta Zdravka Čolića poslednjeg dana manifestacije.
Sabor će (9. avgusta) po tradiciji biti otvoren kod Spomenika trubaču u centru Guče, uz intoniranje himne "Sa Ovčara i Kablara" i podizanje saborske zastave, dok će na glavnoj pozornici na stadionu program trajati tri dana. U petak, 10. avgusta, planirani su koncert pobednika 57. Sabora, nastup Dejana Petrovića i njegovog "Big benda", kao i tradicionalni ponoćni koncert finalista ovogodišnjeg Sabora. Finalno takmičenje najbolje plasiranih seniora iz predtakmičarskih centara biće održano u subotu, 11. avgusta (20.00) kada će biti poznat i dobitnik nagrade "Zlatna truba", koju dodeljuju "Večernje novosti". Poslednjeg dana Sabora je takmičenje majstora trube za ovogodišnju titulu "šampion Guče", a nakon toga koncerti "šampiona Guče" Ekrema Mamutovića i Saše Krstića, kao i majstora trube Dejana Lazarevića i Bobana Markovića.
KVALIFIKACIJE
KVALIFIKACIJE za ovogodišnji Sabor počinju danas u Knjaževcu, a zatim će biti održane u Boljevcu (8. juna), Goračićima (9. juna), Kovačici (24. juna), Vladičinom Hanu (6. jula), Surdulici (8. jula), Požegi, za mlade orkestre (12. jula), Prijepolju - Kolovrat (21. jula) i na Zlatiboru (29. jula).
Komentari (1)