Ana Sakić: Moja najteža uloga do sada
13. 02. 2017. u 10:28
Glumica Ana Sakić o učešću u "Srpskom filmu" i komentarima
Ana Sakić
TUMAČEĆI lik Šveđanke Ingrid u seriji Radoša Bajića "Selo gori, a baba se češlja" glumica Ana Sakić stekla je popularnost u Srbiji. Međutim, ovde se talentovana Kruševljanka nije zaustavila. Spletom okolnosti našla se u Holivudu i postala jedna od malobrojnih glumica sa ovih prostora čiji je lik osvanuo na zvaničnom plakatu za film "Lice", u kom igra glavnu žensku ulogu - Bjuti zaraženu HIV-om. Kako će publika reagovati na ovu avanturu srpske glumice videćemo u junu, kad je planirana premijera u Americi, a pre toga, od 15. februara gledaćemo je i u "Biseru Bojane". Ana je glumačke sposobnosti pokazala i učešćem u "Srpskom filmu" Srđana Spasojevića, koji je izazvao burne reakcije domaće javnosti.
- Koliko god da je ovaj film kod nas dočekan na nož, u inostranstvu je ostvario veliki uspeh i glumcima otvorio mnoga vrata - tvrdi Ana za naš list. - Nisam očekivala takve reakcije, ali smo znali da neće biti prihvaćen kao svaki drugi.
Naša sagovornica poručuje i da je ovakvo umetničko delo potrebno Srbiji:
- Učešće u ovom projektu bilo je veoma inspirativno, jer sam odigrala jednu od najtežih rola u karijeri. Takođe, bilo mi je drago kad sam čula komentare ljudi da nisu znali da imaju glumca koji sve ovo može da uradi.