Zabranjeno pušenje: Opevali kultnu birtiju
02. 02. 2017. u 09:03
"Zabranjeno pušenje" ekranizovalo "Kafanu kod keke". Pesma govori o legendarnoj sarajevskoj kafani "Rajvosa"
Foto N. Grabovica
PERJANICE novog primitivizma, jedinog jugoslovenskog autentičnog odgovora na pank muziku, zapadno ili sarajevsko "Zabranjeno pušenje", snimilo je spot "Kafana kod Keke", šesti sa njihovog aktuelnog albuma "Radovi na cesti". Pesma govori o legendarnoj sarajevskoj kafani "Rajvosa", poznatijoj kao "Kafana kod Keke", koja je već godinama mesto okupljanja umetnika iz grada na Miljacki. U njoj, tvrde, ozdraviš začas. Na snimanju spota učestvovali su Elvis Dži Kurtović, glumci Emir Hadžihafizbegović, Saša Petrović, Filip Šovagović, Jelena Gavrilović, ali i Mladen Vojičić Tifa i nezaobilazni vlasnik kafane "Rajvosa" Keka.
- Mnogi sarajevski umetnici će za ovaj kultni prostor reći da je njihov dnevni boravak i poslednje pribežište pred, kako pesma kaže, "bićima iz džipova i iz teretane" - tvrdi Sejo Sekson, alfa i omega "Zabranjenog pušenja".
ZikaZivac
04.02.2017. 08:17
To sto u clanku zovete "sarajevsko Zabranjeno pusenje" je, u stvari zagrebacko pusenje jer Sejo zivi i radi u Zg. Dr Nele vodi Bg pusenje, Sejo Zg pusenje a sarajevsko ne postoji! Sve to nema nikakve veze za izvornim pusenjem i "novim primitivizmom."
@ZikaZivac - To što Nele radi je OK, ali sigurno tek to nema veze sa Zabranjenim pušenjem. Sexonov bend nastavlja tradiciju starog sarajevskog Pušenja.
Komentari (1)