RADNO LETO BISTRIK ORKESTRA: Bilja na festivalu u Antaliji

S. D.

16. 07. 2016. u 10:12

Pevačica etno-muzike Bilja Krstić i "Bistrik orkestar" nastupiće početkom oktobra na "Ekspo" festivalu u Antaliji

РАДНО ЛЕТО БИСТРИК ОРКЕСТРА: Биља на фестивалу у Анталији

PEVAČICA etno-muzike Bilja Krstić i "Bistrik orkestar" nastupiće početkom oktobra na "Ekspo" festivalu u Antaliji, na poziv naše ambasade u Turskoj. Mada su muziku Srbije i Balkana odavno proslavili van ovih prostora, prvi put u karijeri učestvovaće na manifestaciji koja će ove godine okupiti 52 zemlje.

- Čast nam je i zadovoljstvo što ćemo na tako značajnom festivalu moći da predstavimo našu muzičku tradiciju - kaže za "Novosti" Bilja Krstić. - Mnogo nas je obradovao poziv srpskog ambasadora u Turskoj Danila Vučetića da učestvujemo na "Ekspo" festivalu. Repertoar će biti izuzetno bogat i šarolik, a posetioci, nadam se, oduševljeni.

Tokom leta Bilju i njen bend očekuju mnogobrojne svirke u Srbiji i regionu. Već 20. jula, nastupiće u dvorištu Kapetan-Mišinog zdanja, u okviru Beogradskog letnjeg festivala. Biće to njihov drugi nastup na Belefu, a ulaznice koštaju 300 dinara.

- Ove godine nastupamo tri puta u Beogradu - priča Bilja. - Najpre na Belefu, zatim u avgustu na "Bir festu", a 24. novembra održaćemo koncert u Sava centru povodom dvostrukog jubileja - četiri decenije moje pevačke karijere i 15 godina "Bistrika". Na Belefu ćemo izvesti pesme sa prethodna tri albuma, ali i novog diska "Svod" koji će uskoro objaviti engleska izdavačka kuća "ARC music". Naš specijalni gost u Kapetan-Mišinom zdanju biće gajdaš Milan Vašalić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)