Bernal: Šon Penov članak o El Čapu nije uspeo
22. 01. 2016. u 23:33
Meksički glumac Gael Garsija Bernal rekao je da su se on i Šon Pen saglasili da Penov članak u Roling stounu o meksičkom narko bosu Hoakinu "El Čapu" Gusmanu nije uspeo
Gael Garsija Bernal
Dobitnik Zlatnog globusa je u intervjuu rekao da Pen nije pokrenuo raspravu o kriminalizaciji i legalizaciji droge, dok je u centar pažnje dospeo Gusman.
"Bolje je razgovarati sa ljudima koji pomažu migrantima, ljudima koji su žrtve ovog rata droge", rekao je je Bernal, navodeći da pažnu zaslužuju "ljudi koji menjaju stvari na bolje".
Pen je nedavno rekao da nije uspeo u svojoj nameri da pokrene razgovor o pristupu američke vlade o ratu protiv droge kada je intervjuisao Guzmana za Roling stoun.
Pre nepunih mesec dana kada je dobio Zlatni globus za ulogu u komediji "Mocart u džungli", Bernal je odbio da odgovori na pitanje novinara o "El Čapu" navodeći da "nisu ozbiljno shvatili situaciju".
"Govorimo o narko ratu koji godinama i godinama i godinama ubija ljude širom sveta i bio sam veoma blizu toga" rekao je Bernal i dodao da pati zbog onoga što se dešava u njegovoj zemlji u Meksiku.