Vojin Ćetković: Sloboda i ja odlazimo sa decom na selo
26. 02. 2015. u 17:30
Sloboda i Vojin Ćetković sagradili su montažnu kuću u Čortanovcima, u selu koje pripada opštini Inđija
Sloboda i Vojin Ćetković
Poznati glumački par, koji s ćerkicama živi u stanu pored Kombank arene na Novom Beogradu, još pre dve i po godine odlučio je da se skući van Beograda, kad su u vojvođanskom krajoliku s predivnim pogledom na Dunav kupili plac.
- Moj drug ima vikendicu u Čortanovcima i često sam dolazio kod njega. Dovodio sam i decu, pa sam tako uz njega i sam došao na ideju da ovde sagradim kuću. To je oduvek bio moj san, ali najviše sam to uradio zbog naših ćerki. Prvenstveno zbog zdravijeg vazduha, a onda i zato što u Beogradu nemaju dvorište. Hoću da na selu provode svoje detinjstvo - rekao je Ćetković u jednoj emisiji i naglasio:
- Najvažnija mi je sreća moje dece, a i za nas odrasle može da se organizuje pravo uživanje. Oko kuće ima mesta za roštiljanje, neki kotlić ili sač, a ja volim da kuvam. Uz to sam i ribolovac, a Dunav mi je blizu - zaključuje glumac.
S obzirom na to da je Vojin veoma posvećen očuvanju životne sredine, pažljivo je birao materijale za gradnju, pa je koristio ekološke blokove.
- O gradnji sam se posavetovao sa stručnjacima na Sajmu građevinarstva, gde sam, osim logistike, dobio i preporuku za jednu firmu preko koje sam sve završio. Nisam morao da uzimam odmor kako bih prisustvovao gradnji, niti da mešam malter, doduše za ovo i nema mnogo maltera, ali sve su to veoma brzo završili pravi majstori za gradnju - pohvalio se Ćetković, kom je ostalo da zajedno sa suprugom opremi njihov novi dom.
strelok
26.02.2015. 17:42
Shvataju ljudi polako prednosti zivota na selu, pogotovo sto se tice odrastanja decu, i pogotovo u ovakvom sve nenormalnijem vremenu. Doduse, njima je lako, imaju od cega pa im nije problem da prezive, a onaj ko imam jutro zemlje osudjen je na smrt bukvalno. Samo, bezanje iz sela nas je i dovelo do ovakve situacije, Srbija ce se jos malo svesti na Beograd i Novi Sad. Problem je sto sa sele beze i oni koji imaju, jer "nece da rade SVOJU zemlju", pa ih u gradu onda riba neki privatnik za 30,000.
Tako sam i ja prije 5 godina. E Vojine i Slobodo, sad ćete dobiti na cistom vazduhu još dvoje djece, pa se vidimo za 5 god ovde, sledeća stanica vam je Norveška.
Свака част! Спас је у повратку на село.
isto je to i moja ideja!Boze koliko sam puta pomislila sta radim u velegrad
Ah preko vikenda u Cortanovcima ,ali prethodno napazaris dobro u Beogradu pa kad se potrosi vracate se u Beograd.to nije zivot na selu,to je odmor na selu.Nema to veze sa zastitom zivotne sredine.To je samo dobar standard i nista vise.
Komentari (24)