Joksimović kumovao u Ohridu

M. S.

20. 01. 2015. u 20:42

Srpski pevač i kompozitor Željko Joksimović kumovao je na praznik Bogojavljanje na svečanosti "Vodice" u Ohridu gde se okupilo desetak hiljada građana

Јоксимовић кумовао у Охриду

POPULARNI srpski pevač i kompozitor Željko Joksimović kumovao je na praznik Bogojavljanje na svečanosti "Vodice" u Ohridu gde se okupilo desetak hiljada građana. Tom prilikom se tokom crkvenog obreda osveštava krst, a Joksimović je prvi ohridski kum koji dolazi van granica Makedonije. Na liturgiji u crkvi Sveti Nikola Gerkomije, Željku i biznismenu iz Kičeva Zoranu Milevskom, kumstvo je predao gradonačelnik Ohrida Nikola Bakračeski.

- Bog se javi, srećan praznik svim vernicima koji danas slave. Velika je čast biti ovde, na manifestaciji sa toliko dugom tradicijom. Zahvaljujem se građanima Makedonije koji su mi ukazali izuzetnu čast i gostoprimstvo. Posle preuzimanja kumstva, osećam se kao da sam rođen u Ohridu - rekao je Joksimović, nakon liturgije kojoj je prisustvovala i njegova supruga Jovana.

Ohridski kumovi Joksimović i Milevski uručili su srebrnu repliku Časnog krsta Cvetanu Mickovskom, koji je ove godine prvi stigao do Bogojavljenskog krsta u Ohridskom jezeru.

- Ceo grad me pozdravlja sa "kume" - ushićeno je primetio Joksimović. - Bog sve ovo vidi i sve multiplicirano vraća. Na granici je na tabli pisalo "Samo za žitelje Makedonije", a kada sam pitao graničare da li mogu da prođem tuda, odgovorili su: "Naravno, kume, ti si naš, samo prolazi!"


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

Андреј

20.01.2015. 21:44

Док је охридски владика Јован у тамници, Жељко "кумује" непризнатој Цркви???

Hermes

20.01.2015. 23:50

A sve to u kanonski nepriznatoj crkvi koja vladiku naše crkve godinama drži u zatvoru. Lepo!

православац

21.01.2015. 02:24

У земљи где не постоји ни један објекат СПЦ-а, где су утамничили владику српског, где је забрањена СПЦ, где су нам отели све светиње ...Жељко кумује. Па ово је упуцавање чисте логике, неко ко се сматра верником и делом СПЦ оде да кумује непризнатој узурпаторској такозваној цркви.

Мита

21.01.2015. 02:43

Је л' то расколничка "македонска православна црква" или наша СПЦ. Ако је то она прва, расколничка, онда су те добро искористили за набијање прста у око СПЦ. Е па куме кумовао си никоме јер ту цркву нико не признаје.

Budimir Rokvic

21.01.2015. 07:12

- U kojoj crkvi je "kum" vernk srpske pravoslavne crkve? Da li je ovo SPC ili neka nepriznata crkva?

Sale.

21.01.2015. 08:36

Željko, Željko... Kumovao si jednoj sekti, ne i zvanično priznatoj pravoslavnoj crkvi. Što je najgore, ti isti još uvek drže u zatvoru poglavara SPC u Mekedoniji... Trebao si razmisliti prvo šta radiš, pa tek onda delati

Бранислав

21.01.2015. 12:20

..боље да је Јоксимовић посетио Архиепископа Јована који се већ 3 године налази у тамници у Скопљу и то само зато што је признао Српску Православну Цркву и напустио квази македонску цркву...шта рећи..

Даре

21.01.2015. 13:55

Издаће и српство и нашу цркву за комад славе.. Нека ти је на част. Јоксимовићу.

Павле

21.01.2015. 14:44

Пре пар година био сам у Охриду,где су ми се охриђани жалили да их у гарду нема ни 30%и да све остало држе Албанци.При том ми је једна гђа.охриђанка рекла како се људи у Ох-риду нису салгали са издавајањем Македоније из СР Југославије.С поносом ми је рецито-вала песме Б.Радичевића,које зна напамет! Као и у Србији,и у Макдонији су на власти оникоји су то били од 45.само преко синова и сада већ и унука ни за било какво своје мишље-ње морају да консултују амер.амабасадора.

Пане

22.01.2015. 11:39

Жељко покажа што е прав верник, полн со љубов кон ближните, додека вие се уште живеете во средниот век. Мајка да бара признание од ќерка. Кој му даде дозвола на Сава ваш да ја основа вашата црква? Слугувајте им на Грците и понатаму, очигледно тоа повеќе ви се исплати.

lena

02.02.2015. 16:51

svaka cas,t da je vise ljudi kao Zeljko, verovatno ne bi bilo ni problema kao sto je ovaj, da kazem sraman "problem" neslaganje dve bratske crkve.Verujem da ce dobri ljudi spremni na kompromis, sa obe strane resiti nesuglasice.Nije istina na jednoj strani, a mozda je vreme lek za sve.