SAD: Tornado odneo 313 života
29. 04. 2011. u 13:16
U seriji tornada koji su pogodili SAD, život je u šest država na jugu izgubilo 313 ljudi, na hiljade kuća je porušeno, a više miliona ljudi ostalo je bez električne energije
VAŠINGTON - Najmanje 313 ljudi poginulo je u naletu tornada koji su poslednja dva dana zahvatili SAD, čime je premašen do sada najveći broj žrtava u ovakvom nevremenu, u kome je 3. aprila 1974. život izgubilo 310 ljudi.
Čitava mesta, među kojima i rodni grad guvernera Alabame Roberta Bentlija Tuskalusa, u kome je poginulo 36 ljudi, bukvalno su zbrisani, dok zvaničnici upozoravaju da će broj žrtava najverovatnije rasti, jer spasilačke ekipe otkrivaju tela ispod ruševina.
U Arkanzasu, gde je u ponedeljak i utorak u naletu tornada poginulo šestoro ljudi, još sedmoro odnela je poplava, dvoje je poginulo u Misuriju i jedna osoba u Kentakiju.
U Alabami, državi najviše pogođenoj nevremenom, broj žrtava porastao je na 210, dok je najmanje 1.700 ljudi povređeno, a više od milion ostalo bez struje.
Bela kuća je saopštila da će američki predsednik Barak Obama i njegova supruga Mišel danas posetiti Alabamu kako bi se na licu mesta upoznali sa situacijom.
Prema preliminarnim izveštajima, u Misisipiju su život izgubile 32 osobe, u Tenesiju 30, u Arkanzasu 11, u Džordžiji 14, u Virdžiniji osam i u Lujzijani dve osobe.
Obama je proglasio vanredno stanje u Arkanzasu, Kentakiju, Misisipiju, Misuriju, Tenesiju, Oklahomi i Alabami, a guverneri ugroženih država pozvali su pripadnike nacionalne garde da pomognu u spasavanju i operacijama raščišćavanja.
kosovo je srbija
29.04.2011. 13:39
bogce daih kazni za nase pacenje na kosovu kojesunam oni priredili boze samo u tebe verujemo i vratim kostosu oni nas ubijali ///////////////////
@kosovo je srbija - Samo se ti raduj zlu drugim ljudima, pa ce ti bog dobro dati. Gade mi se takvi kao ti sto svaki sekund pozivaju na boga. Obicno takvi imaju grižu savjesti zbog necega pa se onda prodaju za vijernike ! Kad vjetar odnese bijelu kuću, pentagon i kapitol onda cu da slavim ! Ovako je nastradao obican narod koji nema veze sa onim sto se desilo tebi.
@kosovo je srbija - ...a ko je kod nas nastradao nego obican narod.
@kosovo je srbija - pa ko je glasao za te iste u beloj kuci???da nisam ja mozda il neko od Srba iz Beograda i drugih gradova....svi su oni obican narod kad se njima nesto lose desava a kad je pokolju Sreberenici ili Racku onda su svi Srbi kolektivno koljaci, ubice, monstrumi itd. Ja ne zalim ni malo, samo nek su Srbi zivi i zdravi i slozni i bicu zadovoljan....
@kosovo je srbija - Uglavnom su stradali crnci i siromasni belci (sto ovde nazivaju belo smece), kojima je bilo jako tesko i prije ove nesrece.
Komentari (41)