HRVATSKA POLITIČARKA ŠOKIRALA OBJAVOM NA FEJSBUKU: Danas je godišnjica pada Zagreba

Novosti Online

08. 05. 2019. u 14:13

Predsednica stranke "Nezavisni za Hrvatsku" i jedan od vodećih desničara Bruna Esih nazvala je današnji dan 8. maj - dan oslobođenja Zagreba od ustaške i nemačke vlasti - "padom grada"

ХРВАТСКА ПОЛИТИЧАРКА ШОКИРАЛА ОБЈАВОМ НА ФЕЈСБУКУ: Данас је годишњица пада Загреба

Foto Twitter

Predsednica stranke "Nezavisni za Hrvatsku" i jedan od vodećih desničara Bruna Esih nazvala je današnji dan 8. maj - dan oslobođenja Zagreba od ustaške i nemačke vlasti - "padom grada", prenosi portal Index. hr.

Ona je na društvenoj mreži "Fejsbuk" poručila da je jugoslovenska armija ušla u opustošen Zagreb, te da taj događaj simbolizuje "pokolje i pljačku" i "jugoslovensku okupaciju Hrvatske".

Na današnji dan pre 74 godine oslobođen je Zagreb. Tog dana su u glavni grad Hrvatske ušle partizanske jedinice. Zagreb je do tada bio glavni grad marionetske NDH. Na isti dan Nemački generali su u Remsu potpisali kapitulaciju oružanih snaga Trećeg rajha.

Nezavisna Država Hrvatska bila je fašistička tvorevina koja je za vreme rata služila italijanskim i nemačkim interesima pa je svoju sudbinu vezala za sudbinu Trećeg Rajha, piše hrvatski portal Indeks.

Zahvaljujući Narodnooslobodilačkoj borbi, čiji su se članovi borili protiv Nemaca, Italijana i njihovih saveznika ustaša i četnika, Hrvatska se svrstala na pobedničku stranu u Drugom svetskom ratu. Antifašistička borba jedna je od osnova hrvatskog ustava koji kaže da je savremena Hrvatska nastala na suprotnim temeljima od NDH.

Upravo je oslobađanje Zagreba bio jedan od glavnih događaja.

Međutim, za Brunu Esih, predsednicu stranke "Nezavisni za Hrvatsku", to je bio pad Zagreba. Na svojoj zvaničnoj fejsbuk stranici stavila je sledeću objavu:

Danas, 8. maja, godišnjica je ulaska Jugoslovenske armije u opusteli Zagreb. Događaj je to koji simbolizuje pokolje i pljačku, a jugoslovensku okupaciju Hrvatske obeležilo je skidanje hrvatske i podizanje jugoslovenske zastave, zabrana Hrvatske akademije znanosti i umetnosti i obnova Jugoslovenske akademije, ukidanje studija hrvatskog jezika umesto kojeg se na „Sveučilištu” studira „narodni jezik“; Društvo književnika Hrvatske stupa na mesto dotadašnjeg Društva hrvatskih književnika, a umesto „Lijepe naše“, na radiju se izvodi „Uz Tita i Staljina, dva junačka sina...“ Ta okupacija prekinuta je krvlju tek u Domovinskom ratu, kad su Hrvati pokazali da se Hrvatska može osloboditi samo pod hrvatskom zastavom, ni pod kojom drugom", napisala je Bruna Esih.

Foto Printscreen/ Fejsbuk


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (23)

xxy

08.05.2019. 16:12

Pa i Berlin je pao u maju 1945. Hrvatska je bila cijelo vrijeme na strani fasista u II sv ratu. Samo poslije 1945 zahvaljujuci Titu i srpskim ustanicima i partizanima iz Banije Like ,Korduna ,Krajine i Dalmacije proglasena je kao antifasisticka . Trebala je da ima isti tretman kao i Njemacka koja je pala 1945.

Alo bre

08.05.2019. 16:15

Neka se zali svojim hrvatima. Tito je bio hrvat koji je krenuo da eliminise srbe iz svog okruzenja cim je ucvrstio vlast.

grga

08.05.2019. 16:15

ne razumem, zasto je svojim objavom gdja.esih nekog sokirala!? pa, iznela je istorijske cinjenice!

Dex

08.05.2019. 18:47

@Vladimir - Slobodan sam sutra uvece javite doticnoj.Za nju sve besplatno i vise no sto moze.

Лазарев Град

08.05.2019. 16:46

на данашњи дан су висиле курве са бандера које су опслуживале нацисте,живели,а саучешће њеној породици :)

bager

08.05.2019. 16:47

Nista novo od folksdojcerke sa ustaskim manirima,,cudime da se nije rasplakala pred kamerama i to povecava gledanost i interesovanje ,,jer jedini joj je cil pored pljuvanja po antifasistima i pratizanimaai i po njihovom sinu nacije Josipu Brozu da bude vidjena ,da skrene paznju na njem mali i nikakav zivot,,,,Mnogi ce reci dostojna je Ante Pavelica

Ante

08.05.2019. 17:12

Snoudenu niko ne pominje reč "oslobođenje". Uglavnom koriste reč "preokret". Tako da robiju i nije neka vest.

Slaviša

08.05.2019. 18:16

Interesantno: hrvatska desnica se zasniva na Bruni Esih i Zlatku Hasanbegoviću!? Čisti Hrvati, vidi se odmah... Pravi odgovor je da su u Hrvatskoj desni u velikoj većini a da ih ujedinjuje mržnja prema Srbima.

Dario SC

08.05.2019. 20:27

Svaka ti cast mala na ovaj komentar !! Zivjela ti dvista godina !! Veliki zagrljaj iz Juzne Kalifornije

Мило

08.05.2019. 21:01

Већ двадесет година чекам ,чекамо да из те њихове независне државе чујемо праву хришћанску реч,али авај, изгледа да тамо многи траже ђавола.Знате зашто, зато што су сами и усамљени.