PROTEST U PULI: Štrajkovali uz pesmu Tompsona

Tanjug

24. 08. 2018. u 21:00

U štrajku je, kako prenose hrvatski mediji, učestvovalo nekoliko hiljada građana, radnika Uljanika i Puljana koji su pokazali solidarnost s njima

ПРОТЕСТ У ПУЛИ: Штрајковали уз песму Томпсона

Depositphotos

Treći dan opšteg štrajka u Uljaniku protekao je u znaku do sada najmasovnijeg protesta na ulicama Pule, a "Glas Istre" prenosi da su štrajkači tokom protestne šetnje pevali pesmu Marka Perkovića Tompsona "Lijepa li si".


U štrajku je, kako prenose hrvatski mediji, učestvovalo nekoliko hiljada građana, radnika Uljanika i Puljana koji su pokazali solidarnost s njima.

Za razliku od prethodnih dana, trećeg dana protesta učesnici štrajka nisu tražili ni smenu uprave, niti su prozivali vladu, već su krivicu za nedaće u brodogradilištu svalili na Istarski demokratski sabor, koji je na vlasti u Puli i u županiji.

Protestanti su ispred sedišta istarske županije polivali župana Valtera Flega vodom, pivom, gađali ga kikirikijem i drugim sitnim predmetima.


PROČITAJTE JOŠ: Tompson zvezda svih dočeka

Situacija je bila na rubu incidenta, a štrajkači su vikali "IDS, lopovi".

Sve napetija je situacija i u riječkom brodogradilištu 3. maj, koji je deo Uljanik grupe, i čiji radnici takođe štrajkuju već treći dan.

Radnicima se jutros obratio direktor Maksimilijan Percan, ali je sve vreme govora prekidan žestokim zvižducima okupljenih, piše Novi list.

Radnici su pred zgradom pripremili simboličku instalaciju u obliku vešala s užetom, a istakli su i transparent "Uprava, vrati 500 miliona, da barem 3. maj preživi".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)

Pljoja

25.08.2018. 23:54

Pa kako to? Uvek slusam od nabedjenih bg hipstera, koji vole tamo da letuju, kako u istri zive neki drugi hrvati, neki fin narod.....a bice ipak da su to sve ista g....