Rusija proteruje crnogorskog diplomatu

Tanjug

02. 04. 2018. u 16:15

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da će Moskva proterati jednog diplomatu iz Crne Gore, nakon što je Podgorica proterala ruskog diplomatu zbog "slučaja Skripalj"

Русија протерује црногорског дипломату

Ramiz Bašić ,foto president.lv

Rusko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da će Moskva proterati jednog diplomatu iz Crne Gore, nakon što je Podgorica proterala ruskog diplomatu zbog "slučaja Skripalj".

U Ministarstvo spoljnih poslova je crnogorskom ambasadoru Ramizu Bašiću uručena protestna nota.

"Uručena mu je protestna nota i saopšteno mu je da, kao odgovor na neosnovane zahteve Crne Gore o proterivanju ruskog diplomate na bazi neosnovanih optužbi Velike Britanije protiv Rusije zbog takozvanog slučaja Skripalj, ruska strana proglašava za personu non grata službenika crnogorske ambasade", navodi se u saopštenju ruskog ministarstva, prenosi agencija Tass.



Crna Gora je 28. marta objavila da se pridružuje podršci Ujedinjenom Kraljevstvu, navodeći da je jednog ruskog diplomatu proglasila nepoželjnom osobom i o tome obavestila Ambasadu Rusije u Podgorici.

Crna Gora je, kako je tada saopštila crnogorska vlada, uskratila saglasnost za delovanje počasnog konzula Ruske Federacije u toj zemlji.

Crna Gora je, kako je tada saopšteno, ovu odluku donela koordinisano sa saveznicima, u skladu sa merama preduzetim od članica Evropske unije i NATO, a u vezi sa "delovanjem Rusije i napadom nervnim gasom na teritoriji Ujedinjenog Kraljevstva koji je Vlada Crne Gore, u znak solidarnosti sa britanskim partnerima, odmah jasno osudila".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (7)

SAD CE MILO OBJAVIT RUSIJI RAT

02.04.2018. 16:49

SANKCIJE NISU POMOGLE, mora se sila upotrebit, i to cela, sa svih 504 vojnika, pravo na Moskvu.

alfa...!

06.04.2018. 11:24

@maniks - Da,poslaće ih u Beograd a srbi će ih dočekati raširenih ruku............