Pljevlja: Sumnjaju da je Gospić oštetio „Vodovod“ za više od 60 hiljada evra

M.Drobnjak

16. 02. 2018. u 16:42

Protiv direktora „Vodovoda“ Čeda Gospića podneta krivična prijava. Direktor „Vodovoda“, Čedo Gospić je odgovorio da su navodi odbornika Strunjaša neosnovani iz čisto političkih razloga

Пљевља: Сумњају да је Госпић оштетио „Водовод“ за више од 60 хиљада евра

Čedo Gospić, foto M.Drobnjak

Odbornik Demokratskog fronta u Skupštini opštine Pljevlja, Bojan Strunjaš podnio je krivičnu prijavu protiv izvršnog direktora lokalnog preduzeća “Vodovoda”, Čeda Gospića (DPS), zbog osnovane sumnje da je oštetio preduzeće za oko 60.000 evra.


Strunjaš je naveo da je Gospić mašine, alat i opremu za preduzeće nabavljao po nerealnim cenama preko fime “MISScom” iz Mojkovca, čime je sebi i toj kompaniji pribavio korist u pomenutom iznosu.


On je napomenu da postoji osnovana sumnja da počinilac pronevere može uništiti spornu dokumentaciju i da tužilaštvo hitno mora preduzeti korake kojima će to sprečiti.


Strunjaš je istakao da je tužilaštvu dostavio i tabelarni prikaz faktura nabavljene opreme i njihove stvarne vrednosti.


- Kombinovana mašina CASE 580 ST sa priključcima (hidraulični čekić i mešalica za beton) nabavljena je po ceni od 130.000, a realna joj je cena 97.000 evra. Motorni sekač TS 800 sa kolicima i nožem je plaćen 7.240 evra, a realna mu je cena 2.500, motor honda GX za vibro ploču plaćen je 4.601 evro, a realna mu je cena 1.000 evra, mašina za sučeono zavarivanje sa stezačima i ulošcima plaćena je 14.994 evra, a realna joj je cena 5.000, vibro ploča plaćena 8.206 evra, a košta realno 2.000. Sajla za ćišćenje kanalizacije plaćena je 3.708 evra, a realna joj je cena 250 evra”.


Strunjaš tvrdi da je Gospić šljemove za radnike plaćao po 17,85 evra, a da im je realna cena 2,99. Navodi da su radna odela plaćena po 47,26 evra, a da je njihova realna cena 20.

Mašine Vodovoda


Direktor „Vodovoda“, Čedo Gospić je odgovorio da su navodi odbornika Strunjaša neosnovani iz čisto političkih razloga, vrlo politički motivisani u susret skorim predsedničkim i lokalnim izborima kroz napad na jedno od najboljih lokalnih preduzeća u Pljevljima.


Gospić je istakao da su nabavke vršena na javan i transparentan način u skladu sa zakonom i da je to potvrdio i revizor.


- DOO “Vodovod“ Pljevlja je 31. 7. 2017. godine objavio na Portalu javnih nabavki tendersku dokumentaciju za otvoreni postupak javne nabavke građevinske mašine (Rovokopač - utovarivač) i priključaka za istu: kašika - mešalica za beton i hidraulični čekić.


U ostavljenom roku dva ponuđača su dostavila svoju ponudu od kojih je jedna ponuda bila ispravna u skladu sa traženom dokumentacijom iz javnog poziva tako da je Komisija DOO “Vodovod“ Pljevlja izabrala ovu ponudu u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama-kazao je Gospić.


Bojan Strunjaš


On je objasniuo da kada je u pitanju HTZ opreme ista je nabavljena na zahtev Sektora za operativno tehničke poslove, koji je podnet Izvršnom direktoru a on odobrava nabavku.

-Zbog kvaliteta opreme na kojem su insistirali šefovi službi, oprema se nabavljala od brojnih dobavljača a najviše od renomirane firme “MISS company” d.o.o. Mojkovac koja je blagovremeno isporučivala robu -kazao je Gospić dodajući da su na identičan način vršena nabavka opreme u Sektoru za operativno tehničke poslove a da se prilikom nabavke najviše se pažnje obraćalo na kvalitet, navodeći primer nabavkom vodovodnog i kanalizacionog materijala.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije