Brazilska krilca pod istragom
03. 06. 2017. u 14:10
Osnovno državno Tužilaštvo u Podgorici odlučilo da proveri ispravnost piletine koja je uvezena iz Brazila
Kontingenti koji su stigli iz Južne Amerike biće prekontrolisani ,foto Ž.Knežević
Podgorica - Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici proverava navode glavne veterinarske inspektorke Mirjane Drašković o nekvalitetnom pilećem mesu uvezenom iz Brazila. Inspektorka je pre nekoliko dana rekla da je uvoz iz Brazila rizičan, te da ga treba zabraniti. Kako je saopštila, razloga je više, počev od načina uzgoja živine do transporta.
Crnogorska veterinarska inspekcija je salmonelu u brazilskom pilećem mesu pronašla u novembru prošle godine, a ovih dana pošiljke salmonelom zaraženih pilećih filea u Brazil vraćaju Albanija i Hrvatska. Na njene navode reagovala je Uprava za inspekcijske poslove ističući da je sva piletina na crnogorskom tržištu uvezena iz Brazila bezbedna.
Direktorka Uprave Vesna Daković pre par dana je saopštila da se sve pošiljke piletine kontrolišu na sve parametre o bezbednosti hrane i da je 11 pošiljki iz Brazila uvezenih ove godine bilo ispravno. Odgovarajući na navode inspektorke Mirjane Drašković da se neispravna piletina nalazi na crnogorskom tržištu, direktorka Uprave je utvrdila da je to laž i da nije prvi put da glavna inspektorka zbunjuje javnost i to pred turističku sezonu.
- Nakon afere koja se 20. marta desila u Brazilu, Evropska komisija je donela odluku da se 20 odsto pošiljki kontroliše na 100 odsto parametara, što mi činimo. Uvozimo piletinu isključivo iz objekata koje je odobrila EK - kazala je Dakovićeva.
SMENjENA INSPEKTORKA
NA predlog ministra poljoprivrede, Komisija za kadrovska i administrativna pitanja Vlade Crne Gore dala je saglasnost za prestanak mandata Mirjani Drašković, glavnoj veterinarskoj inspektorki. U obrazloženju predloga stoji da je "Mirjana Drašković, glavna veterinarska inspektorka, u skladu sa Sporazumom o preuzimanju, preuzeta na rad u Ministarstvo poljoprivrede i ruralnog razvoja iz Uprave za inspekcijske poslove.
Savest
03.06.2017. 15:32
Cim neko progovori, mafija ga smijeni.
prebacite to za Beograd po ceni niskoj I svece to neradnici beograski pojesti njima ne smeta sumnjivo meso njima smeta rad
Ako krilca ne valjaju, to će preko grane pa za Srbiju! Da se ne baci..
@ Brazilska krilca pod istragom - a inspektorki, "vlast- potkresala krila" jer se nijeuklopila u "sistem"!!!!!!
Gospodo pa zar to nije Nato ,poklon.
Komentari (5)