Studenti počeli štrajk glađu
23. 11. 2016. u 06:20
Grupa akademaca sa filozofskog fakulteta iz Nikšića pooštrila način započetog protesta. Od samog početka se ne slažu sa izborom predstavnika u Studentskom parlamentu
NIKŠIĆ - Studenti Filozofskog fakulteta u Nikšiću Veselin Savić i Bojan Asanović, sa studijskog programa za istoriju i Dragana Rajević, studentkinja srpskog jezika i književnosti, započeli su štrajk glađu u holu te ustanove. Navode da su ogorčeni odlukom Univerzitetske izborne komisije koja je odbila njihove zahteve da se ponove izbori zbog navodnih nepravilnosti prilikom izbora predstavnika u Studentskom parlamentu.
Propali su juče njihovi pregovori sa predstavnicima studenske skupštine, jer ih nisu ubedili u ponavljanje izbora. Štrajkačima se pridružilo još studenata, a za danas su iz Podgorice najavili dolazak kolege sa Ekonomskog fakulteta. Studenti su dekanu fakulteta, Goranu Baroviću, dostavili dopis u kojem navode razloge nezadovoljstva.
- Nismo vandali, štrajk će proteći mirno i bez incidenata. Nadamo se da niko neće osporiti naše studentsko pravo da protestujemo do ispunjenja naših zahteva - ponavljanje studentskih izbora - kaže Veselin Savić.
On ističe da su čekali 15 dana da njihov zahtev bude rešen, ali su se svi oglušili ili oglasili nenadležnim, dok su oni koji su ih saslušali kazali da su ti razgovori bili neformalni - kaže Savić.
PORUKE
NA oglasnim tablama, vratima i panoima izlepljeni su poruke "Nećemo se predati", "Za slobodni univerzitet", "Za slobodne izbore". Žalbu da se ponište izbori potpisalo je 350 studenata Filozofskog i Filološkog fakulteta u Nikšiću.