Podgorica: Šetnjom do otpremnina

V. K.

18. 04. 2016. u 19:57

Više od 300 bivših radnika Kombinata aluminijuma, "Prerade", "Kovačnice" i plužinske "Fabrike za proizvodnju elektroda" protestovalo ispred zgrade vlade

Подгорица: Шетњом до отпремнина

Naknade predviđene u budžetu, ali se ne isplaćuju

PODGORICA - Oko 300 bivših radnika Kombinata aluminijuma, "Prerade", "Kovačnice" i plužinske "Fabrike za proizvodnju elektroda", protestnom šetnjom ulicama Podgorice, kružeći oko Ministarstva finansija i nove zgrade Vlade Crne Gore, parlamenta i zgrade predsednika Crne Gore, iskazali su revolt što ministri finansija i ekonomije Radoje Žugić i Vladimir Kavarić, ne žele da realizuju zakon o isplati otpremnina. Budžetom za ovu godinu za tu namenu je obezbeđeno 5,4 miliona evra.

- Vi imate gorući životni problem, a problem Mila Đukanovića je koji će sat staviti danas na ruku, onaj od 100 ili od 300.000 evra, i da nam uz to svima poruči da je kriza i da se mora stezati kaiš, a da za vas nema para u budžetu. A, kako je bilo novca za njegovog brata na ime izgubljene dobiti. Sa 11 miliona evra bilo bi više nego dovoljno da se podmire svi bivši radnici u Crnoj Gori i njihove otpremnine - rekao je okupljenim radnicima pred Skupštinom poslanik DF Janko Vučinić. - Vi ste isterani iz KAP, a bili ste suočeni sa ultimatumom ili penzija ili ulica. Danas taj isti KAP pljačkaju oni iza kojih lično stoji premijer Đukanović.

Ogorčeni radnici su tokom šetnje uzvikivali "Ukrali ste pare!" i "Poštujte zakon", dok su preminulim kolegama koji nisu dočekali isplatu otpremnina odali poštu minutom ćutanja ispred zgrade Vlade.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Jovan

19.04.2016. 07:27

Janko Vučinić treba da završi u zatvoru. A ovo nijesu radnici, nego neradnici, koji nijesu išli na posao decenijama, a primali su plate, regrese. Nema šta da im se da. I penziju su dobili nezasluženo.

flamantes

20.04.2016. 16:39

Janko Vučinić je uspio da postane interesantan državnom tužilaštvu,ma ovu bagru okolo poznajem i mogu reći da nijesu zaslužili nikakvu otpremninu. Śeđeli su kući decenijama, ništa radili nijesu a dobijali pare. Ološ!