Amerika uz Crnogorce

V.K.

23. 03. 2016. u 06:10

U Podgorici održana konferencija o putu ove države ka vojnoj alijansi. NATO je najbolji političko-bezbedonosni okvir za Crnu Goru, rečeno je na skupu

Америка уз Црногорце

Ambasadorka SAD Margaret En Uehara

PODGORICA - NATO je najbolji političko-bezbedonosni okvir za Crnu Goru - poručila je u utorak Margaret En Uehara, američka ambasadorka, dodajući da njena zemlja čini sve kako bi Crnoj Gori pomogla da postane članica te vojne alijanse.

- SAD očekuje da Crna Gora napreduje u oblasti vladavine prava i očekuje povećanje podrške javnosti za pristup u Alijansu. Oba procesa su vrlo važna. Crna Gora je svojim rezultatima doprinela očuvanju mira u svetu. Pristupanje Crne Gore Alijansi će doprineti bržem ekonomskom rastu i povećanju sigurnosti, kako bi priliv stranih investicija bio veći, kazala je Uehara, saopštila je ona na podgoričkoj konferenciji "Članstvo Crne Gore u

NATO. Naredni koraci".

Sa njom se slaže i nemačka ambasadorka u Podgorici Gudrun Elizabet Štajnaker, dodajući da su Crnogorci na dobrom putu da dođu do tog cilja.

- NATO je najbolji političko-bezbedonosni okvir za Crnu Goru, jer je mala zemlja koja je prošla proces tranzicije - ocenila je Štajnaker.

Državni sekretar u Ministarstvu odbrane Bojan Šarkić, poručio je da je doprinos SAD i Nemačke u procesu pristupanja

NATO nemerljiv za Crnu Goru, poručujući da će zvanična Podgorica na tom putu ispuniti sve svoje obaveze.

Nacionalni koordinator za NATO, Vesko Garčević, objasnio je zbog čega još nema većinske podrške javnosti članstvu u taj savez navodeći najmanje tri razloga:

- Jedan je bombardovanje Jugoslavije 1999. godine, drugi je naš sused Srbija, koja teži vojnoj neutralnosti, a treći samo viđenje NATO. Građani treba da znaju da proces pristupanja doprinosi sigurnosti i bezbednosti i da je to političko-bezbednosna organizacija. Ulazak u NATO pomoći će da Crna Gora brže postane i deo EU - smatra Garčević.

PROTEST

Povodom 24. marta kada je izvedena NATO agresija na SRJ, političke stranke, ratni veterani, nestranačke organizacije i nevladina udruženja koja se protive ulasku Crne Gore u Severnoatlanski vojni savez, tog dana na Trgu Republike u Podgorici u 20 časova organizovaće veliki narodni skup.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (6)

danko

23.03.2016. 07:25

Da će Crnogorci biti neprijatelji Rusije nisam mogao ni da sanjam. Svi planovi NATO su upereni protiv Rusije i njeno komadanje. Hoće li Crnogorci učestvovati u tome. Po Milu, hoće. Njegoš se prevrće u grobu!

Rusofil 2

23.03.2016. 08:08

Zar va taci nije siguran, zar vam on nije garancija za bezbednost crne milogore. Eeee NJegoseva Srbska Crna Goro, sta ucini svercer-kriminalac stobom.

flamantes

24.03.2016. 10:07

@Rusofil 2 - Rusofilu ne prijeti Crnoj Gori opasnost ni od kakvog Tačija i onako bi pomjerio granicu pet kilometara, ni od Albanije iako bi željela Ulcinj, ni od Hrvatske koja bi najradije Zakljev hrvatskih svetaca (jer oni nemaju ni jednog svetca katolika koji nije Crnogorac) ni Republike Srbpske koja bio "samo" Sutorinu, da izađe na more, ni Bosne koja bi odrapila "svoj" Sandžak, več od Srbije koja bi svu Crnu Goru jer je ona srpska Sparta i radi toga be se se lako složila sa ovim drugim lešinarima.

Rusofil 2

05.04.2016. 19:45

@Rusofil 2 - Srbima u Srbogori nemoze da preti opasnost od Srbije i Srba, jer smo jedan - isti Narod rece ; Kralj Nikola, Serdar Janko, rece najveci Srbin Petar Petrovic ,, NJegos ,, oni se prevrcu u grob, zbog posrnule i izgubljene svercerske, i izrodjene Srbogore.

Rusofil 2

03.07.2016. 14:03

@Rusofil 2 - flamantes : Po tebi Srbija hoce svu Crnu( sa izrodima ) i paklenu Goru, ne ne nisi u pravu to nije tacno. Vec je istina da 50 % NJegosevih Srbogoraca, nece da pljune na svog DJeda ( koji je Srbin kao i tvoj i milov ) kao sto si pljunuo ti, i tvoj milo, i mnogi drugi izrodi, kojima je taci brat. Srecno vam bratstvo sa kasapiniom tacijem, a Srbogorcima, srecno i vecno bratstvo sa SRBORUSIMA.

Rusofil 2

30.04.2016. 08:39

Amerika sa Crnogorcima, crnogorci sa siptarima, siptari sa turcima, turci sa islamskom drzavom, eeee Rusijo pripazi se,