U Lazaret 70 miliona evra

V. V.

20. 02. 2016. u 09:20

Kompanija "Imperio holding limited", čiji je izvršni direktor Genadij Borisov, dobila je građevinsku dozvola za izgradnju hotelskog rizorta "Lazaret" u Meljinama

У Лазарет 70 милиона евра

Maketa budućeg hotelskog kompleksa sa marinom

HERCEG NOVI - Kompanija "Imperio holding limited", čiji je izvršni direktor Genadij Borisov, dobila je građevinsku dozvola za izgradnju hotelskog rizorta "Lazaret" u Meljinama. Dozvolu je dalo Ministarstvo održivog razvoja i turizma, gradiće se u tri faze i sve je usklađeno sa Prostornim planom Herceg Novog.

Prva faza podrazumeva izgradnju jaht kluba, druga rekonstrukciju centralnog objekta u hotel sa pet zvezdica, koji će činiti sedam objekata povezanih dvorištima, na površini od gotovo 6.000 kvadratnih metara. Završna, treća faza, obuhvatiće rekonstrukciju postojećeg objekta u servis marine, s obzirom na to da se nalazi na delu zone nautičkog turizma.

Ruski investitor je projekat započeo 2013. godine, a od novembra 2014. počela je gradnja kamenog obalnog zida uz Šetalište, koje povezuje Meljine i Herceg Novi.

- Prema UT uslovima, unutar kompleksa "Lazaret" planirana je i zona u kojoj će se nalaziti kafei, prodavnice i drugi slični sadržaji za žitelje i goste Herceg Novog, koji uključuju i organizovanje kulturno-zabavnih manifestacija - naveo je nedavno Genadij Borisov, kao i da je planirana rekonstrukcija korita reke i mosta preko Nemila.

Kompleks bi trebalo da bude u funkciji do leta 2017. godine, a investicija je procenjena na 70 miliona evra. Do sada je uloženo 16 miliona, što uključuje i kupovinu od kompanije "Carine" za 12 miliona.




Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (3)