Trudna legla na bombu da bi spasila decu!
24. 02. 2015. u 12:51
Kuglica iz bombe prošla kroz srce osmogodišnje devojčice. Tako povređena, izašla je iz kuće sa dvogodišnjom sestrom u rukama, i tek tada se srušila. U eksploziji poginuli majka i brat
- Ono što možemo reći je da je malena dobro i stabilno, samostalno diše i kontinuirano pratimo njezino stanje. U ovome trenutku bilo bi opasno vaditi tu kuglicu, te je do daljnjega nećemo dirati. Kolege koje su bile dežurne u trenutku dolaska devojčice odradile su odličan posao, što i ne čudi s obzirom na iskustva koja imamo iz vremena Domovinskog rata - rekao je načelnik Odeljenja za kardiohirurgiju KBC-a Osijek dr. Ranko Ugljen.
Devojčica Indira još uvek se oporavlja na Odeljenju intenzivne nege. Probudila se posle dva dana u komi. Prema Ugljenovim rečima, vađenje malih čeličnih kuglica iz tela nije neophodno ukoliko ne ugrožavaju vitalne životne funkcije.
Za malenu Indiru komšije iz Bijelog Brda, koje su dotrčale u njihovu kuću pošto su čuli eksploziju, tvrde da je devojčica i tako ranjena uspela iz kuće da iznese svoju dvogodišnju sestricu. Neverovatnu hrabrost, pričaju, pokazala je i njena majka, koja je u 3. mesecu trudnoće legla na bombu kako bi spasila svoju decu.
U policiji ni u ponedeljak nisu znali ništa više o nepoznatom počinitelju, koji je ostavio bombe na igralištu na rubu sela. Nije gotova ni obdukcija tela poginulog dečaka Samira (7) i njegove mame Zafire Hadža (36). Još istražuju kako je ručna bomba, od koje su u subotu poginuli Samir i Zarifa, a ranjeni sestra Indira i braća Valentino (9) i Jasmin (5), stigla u njihovu kuću.
izvor: 24sata.hr
PECA
24.02.2015. 13:46
Makar to dete da se oporavi a tog zločinca sa tom usranom bombom da bace psima da ga razvlače
@PECA - Evo ti + do neba!
@PECA - Пецо, ништа да додам, осим да према мајци изразим дубок пијетет!
Mogu samo da kazem" svaka joj cast" nebeska hrabrost!
Svaka joj cast bez teksta sam.
Komentari (4)