Na Cetinju dva badnjaka

Tanjug

06. 01. 2015. u 23:56

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC-a naložila je danas badnjake ispred Cetinjskog manastira i ispred Sabornog hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici

Mitropolija crnogorsko-primorska SPC-a naložila je danas badnjake ispred Cetinjskog manastira i ispred Sabornog hrama Hristovog vaskrsenja u Podgorici.

Mitropolit Amfilohije čestitao je vernicima sveti praznik, i poručio: "Neka Gospod podari mir napredak i zdravlje i spasenje“, prenela je RTCG.

On je kritikovao vernike Crnogorske Pravoslavne Crkve (CPC) optužujući ih da lože logorsku vatru.

Vernici i sveštenstvo SPC-a naložili su večeras badnjak i ispred Sabornog hrama Hristovog vaskrsenjau Podgorici.

Nalaganju badnjaka prisustvovalo je nekoliko hiljada vernika, a badnjake je osveštao mitropolit Amfilohije, koji je pozvao na mir i pomirenje.

Na platou ispred Dvorca kralja Nikole na Cetinju badnjake su danas naložili pripadnici Crnogorske pravolasvne crkve.
Mitropolit Mihailo je poručio je da se prava te crkve zaboravljaju u korist onih koji ih "istrajno verski i nacionalno omalovažavaju", prenosi RTCG.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

Jovan

07.01.2015. 00:57

Psujuci Boga svakodnevno,nismo ni zasluzili bolje od ovoga,da Srvi,u istom mestu,pale dva badnjaka.

Miladin

07.01.2015. 01:13

Hristos se rodi svim vernicima. Ali licno bi kralj Nikola izasao iz dvora i rasterao ove iz CPC, jer svakako ne bi zeleo razdor crkve. Uzdravlje, i onima koji su ostali Srbi i onima koji su postali Dukljanci.

ZOONLOGONECHON

07.01.2015. 06:26

Ja sam se nadao da ce bar SPC poslati hriscansku poruku, ali su isti kao takozvana CPC.

Arsenije

07.01.2015. 12:07

Pa badnjaci se i pale na razlicitim mestima!Nemoguceo je da se svi zapale na jednom mestu. Mnogo je vaznije od palenja badnjaka u kojoj je crkvi blagodat duha svetoga! Problem u Crnoj gori je sto ona sve vise postaje izrazito ateisticko drustvo koje veru svodi na obicaje i tradiciju.Da im je stalo do liturgiskog zivota (posta,molitve,pricesca,ucesca u crkvenim sluzbama) ne bi nikad ni osnovali CPC.

грађанин

07.01.2015. 14:10

Један је трон Светог Петра Цетињског......И вазда се знало ко доноси и налаже бадњак!