Dubrovnik: Župnik likvidirao Marka Kraljevića

M. SEKULOVIĆ

22. 05. 2012. u 15:32

Novi skandal među katoličkim klerom u Hrvatskoj, koji se završio brutalnim ubistvom u Dubrovniku. Pravio skandale i hvalio se ustaštvom. Izgleda da mu je najviše smetalo ime žrtve

DON Ivan Sinanović (43), župnik župe Svete Marije Magdalene u Banićima kod Dubrovnika, uhapšen je u utorak oko dva sata, zbog osnovane sumnje da je ubio Marka Kraljevića (49), predsednika Mesnog odbora Banići.

Ubistvo se desilo petnaest minuta pre toga, a posle dojave o čudnim zbivanjima u domu don Sinanovića policija je posle dolaska zatekla u njemu beživotno telo Kraljevića, sa vidljivim povredama po telu. Župnikovo hapšenje u utorak oko podne potvrdila je Policijska upravo dubrovačko-neretvanska.

Dubrovački biskup monsinjor Mate Uzinić potom je trajno razrešio don Ivicu Sinanovića službe župnog upravitelja župa Banići i Lisac.

- U šoku sam posle ovoga, da zaista nemam komentara. Ne znam pojedinosti pod kojima se zbila tragedija, izjavio je načelnik opštine Dubrovačko primorje Nikola Knežić.

- Ja sam više kao Robin Hud - opisao je sebe pre nekoliko meseci medijima don Sinanović, župnik Banića i Lisice, malih mesta u dubrovačkom primorju s 340 duša, poznat i po svojoj moćnoj "hondi" od 750 kubika.

Župnik koji je sa natpisa na majici poručivao da je "sto posto Bosanac i čistokrvna Hrvatina" potiče iz ustaške porodice, učesnik je poslednjeg rata, a u Dubrovnik je stigao pre osam godina. Pre dve godine postao je član bajkerskog kluba "Dvije rote" iz Konavala.

- Zbog toga imam dugu kosu - kazao je dok je minđušu u uhu obrazložio znakom da je jedini u familiji koji se nije oženio.

- Imam i tetovaže. Hrista, Svetog Benedikta i sokola koji se bori sa zmijom. Nisu prevelike, ali imaju svoju simboliku. I moja majka, kao i mnoge žene u Bosni, ima tetoviran krst na ruci, pričao je župnik, sada ubica, koji je otkrio da voli hard rok i da ga "nadahnjuje muzika prijatelja Tompsona", s kojim je želio osnovati bajkerski klub.

SUKOBI SA MEŠTANIMA

- Politike kod mene nema. Kod mene prolazi samo "Bog i Hrvati" - bio je jedan od stavova Sinanovića, koji je zbog proširenja groblja došao u još jedan sukob sa meštanima Banića.

Pre toga, "strastveni" sveštenik je bio "gost" policije jer je demolirao kafe-bar "Skandal" u Mrcinama, u kome su plesale striptizete iz Crne Gore i Trebinja.

- Nisam to učinio zbog njih, već zbog toga što su tome prisustvovali maloletnici koji i sada uživaju u tome, pravdao se župnik.....

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (33)

rade jovicevic

22.05.2012. 23:02

@Bolesnik^^ - Eno mu sestrica u Beogradu.Ti francetici,sto ne pobise,porobise

Dule Los Angeles

23.05.2012. 07:24

@Bolesnik^^ - Eto prodje ropstvo i pod Franceticima.Sada ce mo valjda malo vise sznati i o njima.Ranije, da se smo pomenu Francetici-ne daj Boze.Imao je, i jos ima on svojih jataka medju "srbima"."Poturica gori od Turcina".

Bik koji sedi

22.05.2012. 17:04

Gde Marko Kraljević zaluta u Hrvatsku, pa zar ga gazda, nije obavestio da je to druga država, ili je kao vazal to morao uraditi. Kako je prošao Šarac?

danilo

22.05.2012. 22:37

@Bik koji sedi - Ovaj mi lici na Musu Kesadziju, samo sto Vila Raviojla nije stigla da spasi Marka. Pogibe covek zbog svog imena. Bog da mu dusu prosti.

alex

22.05.2012. 22:23

@Pedja Doboj - hajde nam fino objasni, kako je Marko Kraljevic bio Hrvat, a tada Hrvati nisu uopste postojali. Eto ja sam dobro nepismen, pa mi to dobro objasni molim te. Pozdrav iz Doboja.

Milutin

23.05.2012. 09:32

@Pedja Doboj - Kim, hoce ti se malo skole! Procitaj Katolicku enciklopediju, mozda nesto i naucis!

MYSTIK

23.05.2012. 11:56

@Pedja Doboj - Dokle ovi hrvati idu u prisvajanju svega srpskog,njihov glavni grad Zagreb u II veku n.e. rimljani su ga nazivali Serbinon, po Serbima koji su ziveli na tom prostoru.Kasn

Radoje Bac Dalabu

23.05.2012. 12:53

@Pedja Doboj - alex @ "Eto ja sam dobro nepismen" pa kako cesi biti pismen,kad ides u te sumske skole.Vas sumski fakultet je u rangu jedne osnovne skole u Beogradu.

Онуфрије

22.05.2012. 23:30

Откуд Марко Краљевић у Дубровник , кад је он напустио Прелеп

Zoran1

23.05.2012. 01:17

Neverujem da ce postici titulu "svetca katolicke crkve" kao sto je onaj drugi ubica srpskoga naroda Stepinac ali bice omiljenik vatikana sigurno.

Mex

23.05.2012. 03:17

More Mako ne ori Drumova , evo hrvatina i bogova . Marko nek ti je vecna slava,saucesce porodici Kraljevic

Mike

23.05.2012. 04:12

To je samo tipican primer sta prolazi za "Hriscana" u Hrvatskoj i rimokatolickoj crkvi. Ubice, mafijasi i pedofili fratori vode kolo a jadan narod misli da ce im oni duse spasiti. Preporucio bih svim katolicima da sami za sebe procitaju sveto pismo pa odluce dali ti ljudi/neljudi imaju ikave veze sa Bogom.

opravdani

23.05.2012. 10:54

@Mike - Nije li tako na žalost svugdje, pa tako i u Srbiji, kao da je pravoslavlje nešto bolje od rimokatolicizma, pa iz jedne su koljevke proistekli. Svi mlataraju rukom po sebi (krste se) a srce im je puno mržnje preme drugima. Takvog ste dobili i predsjednika države. I srpski i hrvatski popovi su blagoslivljali razna ubijanja u ratu. Problem je što nema kršćana (Hrišćana), malo ih je, veoma malo.

libero

23.05.2012. 12:43

@Mike - Mister opravdani,pa nije bas tako!!Hrvatski popovi i srpski ne mogu da se porede ni u jednom smislu,mozda ovi srpski novotarci i mogu,posto idu kod toga vaseg pape.A pravi kao Artemije,samo kada bi znao sta misli o katolicima,a tek Sveti Sava sta je mislio....Toliko prikrivenih afera,pedofilije,seksualnih skandala,novcanih malverzacija,prikrivanje zlocinaca[ustasa]je normalna pojava kod katolicke crkve i ona najmanje ima zajednickog sa Hristom,a vise sa onom tamnom stranom,ADOM!!!!

Zoran1

23.05.2012. 18:44

@Mike - Opravdani nisi opravdan,Srpski patrijarh pavle za vreme rata je jasno, glasno i javno govorio srbima da ne cine zlocine. Nazalost u srbiji imas puno onih sto su "Srbi" samo po nacionalnosti a ne po veri iako se zvanicno na papirima vode kao pravoslavci. Sta je papa ucinio da zaustavi Jasenovac i Gradisku? Koji su logor Srbi ikada imali za klanje stotine hiljada drugih nacionalnosti? Pedofilija u pravoslavnoj crkvi nikada nije bila totlerisana a vatikan je vekovima pokrivao zlocine fratora.

Realno

24.05.2012. 12:35

@Mike - Zoran1 @ "Srpski patrijarh pavle za vreme rata je jasno, glasno i javno govorio srbima da ne cine zlocine" -Rece Pavle i nastavi da krsti topove,kako bi preciznije gadjali civilno stanovnistvo Sarajeva.:(((

rafailo

23.05.2012. 09:04

Kad god mi ne objavite komentar znam da sam pogodio u metu, a vi i dalje plačite za Hrvatima i izvinjavajte im se.

Milovan Milovanović

23.05.2012. 09:28

Ništa novo! I fra Majstorović je bio upravnik koncentracionog logora Jasenovac, nadbiskup Stepinac je bio jedan od stubova NDH... I šta onda da očekujemo od ovog bilmeza koji je učestvovao u ratu, a sveštenik? Koliko je ljudi ubio pre toga, ali pošto su bili Srbi niko o tome nije mario?

Dragan

23.05.2012. 09:28

Ovaj svestenik sa prezimenom Sinan..ovic svakako nije Hrvat nego mu je deda bio SINAN Turcin je...

ljubo_hr

23.05.2012. 12:25

Pročitao sam komentare i divim se koliko daleko seže mašta i zaključivanje o genima i krvnim zrncima. Radi se o ubojstvu koje je posebno po tome što je ubojica svećenik. Međutim i oni su ljudi kao svi drugi pa i među njima ima ubojica, silovatelja, napasnika itd. Bitno je kako se prema tome odnosi crkva.

Zoran1

23.05.2012. 23:00

@ljubo_hr - Kako se prema zlocincima crkva odmosi je veoma jasno. Stepinac posta svetac vatikana, Operacija rat line je drugi primer kako je vatikan spasavao najgore ubice koje su ikada postojale na planeti. Jel ti potrbno ista vise?

drzavnik

23.05.2012. 12:32

Pa sta. Marko Kraljevic, zna se iz istorije, bio je turski vazal (kvisling). :))))

vuk-maniti

23.05.2012. 20:20

Mogu da shvatim motiv ubistva, bio sam u prilici da vidim te neracionalne izlive mrznje!? Sto je bio neposredni povod ovom ubistvu ili je ono naruceno?! Ko je taj Marko Kraljevic??? Epski ili "Vukov" Marko je samo u "Vukovim pjesmama" bio Kraljevic inace je Mrnjacevic!!!