Atina: Uhapšena Rumunka sa 400 tuđih dokumenata

Tanjug

13. 09. 2019. u 18:46

Rumunska državljanka stara 49 godina uhapšena je danas na atinskom Međunarodnom aerodromu Elefteros Venizelos, nakon što su kod nje pronađene stotine pasoša i ličnih karata drugih osoba

Атина: Ухапшена Румунка са 400 туђих докумената

Free Images Pixabay

Rumunska državljanka stara 49 godina uhapšena je danas na atinskom Međunarodnom aerodromu Elefteros Venizelos, nakon što su kod nje pronađene stotine pasoša i ličnih karata drugih osoba.

Policija je tokom pretresa u njenom prtljagu pronašla 401 pasoš i identifikacioni dokument, koje su izdale različite zemlje.

Istraga policije za organizovani kriminal i trgovinu ljudima je pokazala da je većina dokumenata, koja su konfiskovana, prijavljena kao ukradena ili izgubljena, prenosi ANA.

Žena je optužena za ilegalno posedovanje tuđih putnih dokumenata i krijumčarenje.

Policija nastavlja istragu sa kolegama iz inostranstva, kako bi utvrdila obim njenih aktivnosti i locirala moguće saučesnike.

Rumunka treba da se pojavi pred javnim tužiocem u Atini.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije